Artykuły do tagu: Rolnictwo

Rola tulei Jagan w zrównoważonym rolnictwie: Ochrona i wydajność
Współczesne rolnictwo stawia przed sobą wyzwania związane z zachowaniem równowagi pomiędzy efektywnością produkcji a ochroną środowiska naturalnego. W tej dynamicznie ewoluującej rzeczywistości, tuleje Jagan, odgrywają istotną rolę. Ich rosnące znaczenie wynika nie tylko z zapewnienia ochrony dla różnych elementów infrastruktury rolniczej, ale także z poprawy wydajności i zrównoważonego rozwoju gospodarstw.
Podczas Sulejowskich Dni Pola tradycyjnie podsumowano ważne badania
Sulejowskie Dni Pola, które już od kilkunastu lat są organizowane w miejscowej Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian, to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń rolniczych w naszym regionie. W tym roku spotkano się tam już po raz dwunasty i omówiono między innymi wyniki doświadczeń przeprowadzonych w latach 2021-2023 na terenie województwa łódzkiego. Honorowymi patronami XII edycji tego wydarzenia, które odbyło się w piątek, 7 czerwca 2024 roku, byli Piotr Łączny starosta piotrkowski oraz Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa.
Tłumy na targach ogrodniczych
"Pamiętajmy o ogrodach" czyli Piotrkowskie Targi Ogrodnicze już po raz 17. zawitały na błonia przy zamku w Bykach. Wystawcy oferowali nabywcom m.in. sadzonki, drzewa owocowe, rośliny iglaste i liściaste, ale nie tylko. Były też bowiem produkty spożywcze, a wśród nich swojskie wędliny, sery, miód, konfitury oraz wyroby rękodzielnicze.
Targi ogrodnicze już po raz 17. w Piotrkowie
XVII edycja Piotrkowskich Targów Ogrodniczych "Pamiętajmy o ogrodach" zbliża się wielkimi krokami. To coroczne wydarzenie, organizowane przez piotrkowski oddział Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, które gromadzi pasjonatów ogrodnictwa, hodowców roślin oraz firmy związane z branżą okołorolniczą.
Rolnicy protestują. Paraliż komunikacyjny na drogach regionu
Rolnicy rozpoczęli kolejny ogólnopolski strajk. W całym kraju - także w naszym regionie - występują liczne utrudnienia i blokady dróg.
Nowy szef ARiMR w Piotrkowie
Sławomir Ogrodnik zastąpił Katarzynę Miśkiewicz na Stanowisku kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział Piotrków Trybunalski. To "nowy - stary" szef tej instytucji.
Kolejny protest rolników. Tym razem na ważnej drodze
Rolnicy z naszego regionu zapowiedzieli kolejny protest. Tym razem wjadą na drogę ekspresową S8, a dokładnie na łącznik z autostradą A1.
Wypadki w rolnictwie. Ile zdarzeń odnotowano w 2023 roku?
Łódzki oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeanalizował 2023 rok pod kątem wypadków w gospodarstwach rolnych. W Łódzkiem odnotowano 891 zdarzeń, w tym 3 wypadki śmiertelne. Sprawdziliśmy dane dotyczące m.in. powiatu piotrkowskiego.
Dlaczego wynajem maszyn rolniczych to dobry pomysł?
Wynajem maszyn rolniczych to rozwiązanie, które zyskuje na popularności z każdym rokiem. Już prawie dekadę temu zainteresowanie zakupem nowych urządzeń zaczęło spadać. I trend utrzymuje się praktycznie do dziś. Przyczyny tego zjawiska są bardzo różne. Czy jednak warto zdecydować się wypożyczanie takich maszyn? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Odpowiadamy.
Dożynki gminno-parafialne w Wolborzu
W Wolborzu dziękują za tegoroczne plony. W niedzielę odbywają się dożynki gminno-parafialne.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat