Reklama

Artykuły do tagu: szachy

Piotrkowianin zagra w szachowych mistrzostwach świata
Marcin Tazbir z Piotrkowa będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, które odbywają się w Warszawie. W czempionacie piotrkowianin zagra dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.
W Moszczenicy będą rywalizować młodzi szachiści
Bardzo ciekawą propozycję dla młodych adeptów „królewskiej gry” z okazji zbliżającego się dnia św. Mikołaja przygotował moszczenicki Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Już 4 grudnia odbędzie się Mikołajkowym Turniej Szachowy, w którym uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy, a nawet młodsi szachiści będą rywalizować o Puchar Wójta Moszczenicy. Zapisy potrwają do końca listopada.
Otwarcie wystawy
Na godzinę 13:00 w środę (8 września) zaplanowano otwarcie nowej wystawy stałej na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu. Będzie ona poświęcona szachom, a dokładniej średniowiecznym pionkom szachowym, które zostały odnalezione na terenie inowłodzkiej warowni podczas wykopalisk w 80tych latach.
Młodzi szachiści znów rywalizowali (AKTUALIZACJA)
54 piotrkowskich uczniów znów zmierzyło się w Turnieju Szachowym zorganizowanym przesz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna.
Szachiści opanowali Piotrków
W sobotę i w niedzielę w Piotrkowie odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. W imprezie uczestniczyło ok. 200 zawodników z całej Polski. Wśród nich nie było jednak przedstawicieli Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego.
Turniej szachowy dla uczniów piotrkowskich szkół
Młodzi szachiści rywalizowali podczas Mistrzostwach Piotrkowa, zorganizowanych przez pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji.
17.12.2015 11:04
Szach i mat..
...takie określenie można było usłyszeć podczas tych zawodów co najmniej kilkadziesiąt razy. W Piotrkowie zorganizowano Finały Drużynowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w Szachach Drużynowych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. W obydwu kategoriach bezkonkurencyjni byli skierniewiczanie.
III LO najlepsze w Turnieju Szachowym
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piotrkowie odbył się, już po raz kolejny, Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Piotrkowskiego. W turnieju udział wzięło 40 zawodników z ośmiu drużyn. Po zaciętej i stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji, najlepsi okazali się zawodnicy z III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.
Paryski szachista rodem z Piotrkowa
Mawiano o nim „mistrz z Piotrkowa”, „profesor szachów”. Jego przeciwnikami byli najlepsi z najlepszych.
III LO ma najlepszych szachistów
Zespół z III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie okazał się najlepszy w Mikołajkowych Drużynowych Mistrzostwach Szachowych, których organizatorem było Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat