Advertisement

Prezydent o referendum: uszanowałbym każdą decyzję

Piątek, 28 kwietnia 202355
- Uszanowałbym każdą decyzję - tak do wydarzeń związanych z organizacją referendum na antenie Strefy FM odniósł się prezydent Krzysztof Chojniak. Losy referendum w Piotrkowie rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Inicjatorzy organizacji referendum w Piotrkowie zapowiedzieli złożenie skargi do WSA w sprawie ilości podpisów, które uznano za nieważne. Przypomnijmy, że prawidłowo złożono 5248 podpisów, a za wadliwe uznano 2212. Aby referendum mogło się odbyć, potrzeba było ich 5474. Do ustawowego wymogu brakuje więc 226 podpisów.

 

W czwartek do wydarzeń związanych z organizacją referendum odniósł się prezydent Krzysztof Chojniak, który był gościem programu "O tym się mówi" w radiu Strefa FM.

Każde rozwiązanie było tutaj możliwe. Ja jakoś szczególnie tego nie analizowałem. Chcę powiedzieć, że szanuje każdą decyzję. Uszanowałbym także i w tym przypadku - podkreślał prezydent Krzysztof Chojniak. - Nie ukrywam, że ta decyzja piotrkowian o tym, żeby nie przeprowadzić referendum - bo tak to należy odczytywać - jest dobrą decyzją chociażby z tego punktu widzenia, że nie wydamy na próżno pieniędzy. Jest to wyraźny sygnał ze strony mieszkańców naszego miasta, że są przeciwko marnotrawieniu pieniędzy. Nie są zainteresowani awanturami politycznymi. Według mnie w ten sposób należy to odczytać - ocenił prezydent Piotrkowa.

Po złożeniu przez inicjatorów referendum skargi do WSA sąd będzie miał 14 dni na wydanie orzeczenia. Od niego zależeć będzie, czy w Piotrkowie dojdzie do głosowania w sprawie odwołania prezydenta Krzysztofa Chojniaka.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

9


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianin ~go?ć_piotrkowianin (Gość)10.05.2023 14:42

Pan prezydent uszanowały każdą decyzję??????

20


Elk ~Elk (Gość)01.05.2023 01:07

Daj sobie pan spokój twój czas minol miasto chce żyć

41


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)28.04.2023 21:08

Panie prezydencie kiedy pan odwiedzi przedszkole " Kolorowe Kredki "- czy znajdzie pan czas odwiedzić jakiekolwiek przedszkole w tym roku ??

112


Luśka ~Luśka (Gość)29.04.2023 09:04


Prezydent ma rację - mieszkańcy nie chcą referendum,bo cóż to jest te niespełna 6.000 głosów w stosunku do ogólnej liczby mieszkańców miasta.Pozostali, nawet jak coś im się nie podoba w zarządzaniu miastem,nie chcą wydawać z budżetu pieniędzy, tym bardziej, że w w przyszłym roku mają być wybory samorządowe.

311


ja ~ja (Gość)29.04.2023 21:43

Czym prędzej dokona się zmiany złego gospodarza tym szybciej miasto będzie lepiej zarządzane z pożytkiem dla jego mieszkańców. Kolesiostwo w Piotrkowie Tryb. należy jak najszybciej zakończyć, dla dobra nas wszystkich. Referendum to jedyna droga aby tak się stało.

50


bert ~bert (Gość)29.04.2023 14:39

Panie Chojniak ,proszę wreszcie zrozumieć że Polska to nie Białoruś.

101


Piotrkowianin Piotrkowianinranga29.04.2023 13:18

Coś jak w tym starym kawale:
"Baca chce wstąpić do partii i na komisji rekrutacyjnej zadają mu pytania:
- Baco jak trzeba by było to dali byście krowę dla partii?
Baca na to
- Dołbym
- A jak trzeba by dać konia to też byście dali?
- Dołbym
- A świnie też byście dali?
- Ano tak
- A kury i kaczki też?
- Ano tyż
- A koze to wy byście dali?
- A kozy to jo bym ni doł
- A to dlaczego?
A baca na to
- Ni dołbym kozy bo tylko jom jednom mom"

80


Power ~Power (Gość)28.04.2023 14:21

To może niech Pan Prezydent odpowie w jakich warunkach będą pisać egzaminy uczniowie sp12 i kto za to będzie odpowiadał???

163


ms ~ms (Gość)28.04.2023 09:40

Wyraźny sygnał ze strony mieszkańców naszego miasta, to jest taki, że mieszkańcy chcą referendum !!!

366


Gosc88 ~Gosc88 (Gość)28.04.2023 21:51

On tak gada jak Janusz z Rozprzy nie będę uciekał przed konsekwencjami . drugi raz L4 przed rozprawą

70


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat