Kolejne pieniądze trafiły do miasta i gminy Wolbórz. Tym razem skorzystały także sołectwa i organizacje pozarządowe. Łącznie wzbogaciły się bowiem o około 228 tys. zł.
160 punktów zdobytych w rekrutacji nie wystarczało, aby dostać się do wymarzonej klasy w jednym z najbardziej prestiżowych liceów w Piotrkowie! Wyjątkowo wysokie wyniki rekrutacji zaskoczyły dyrektorów, pedagogów, rodziców, a przede wszystkim samych uczniów.
Dobre wyniki piotrkowskich uczniów z egzaminów ósmoklasisty sprawiły, że trudniej w tym roku zakwalifikować się do szkoły średniej, w której młodzież chciałaby kontynuować naukę. Z tego artykułu dowiecie się, w których podstawówkach rezultaty okazały się najlepsze.
Trzy wielkie kotły gazowe przyjechały do Piotrkowa Trybunalskiego. To inwestycja, dzięki której miejska elektrociepłownia rozwija swoje zaplecze, związane z przechodzeniem z ogrzewania węglowego, właśnie na gaz. We wtorek (19.07.2022) za pomocą ciężkiego dźwigu obiekty były montowane w jednej z hal przy ul. Rolniczej.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny wakacyjny teatrzyk do miejskiego amfiteatru. Tym razem najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl o przygodach Alladyna.
W okolicach Swolszewic Dużych, w niedzielę, około godziny 15.30, doszło do przewrócenia katamaranu. Z pomocą przybyli m.in. ratownicy Rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim.
ZUS przyznał pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń w ramach programu "Dobry Start”. W poniedziałek, 18 lipca, ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku, w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.
Do zdarzenia, z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego, doszło w alei Kopernika w Piotrkowie, w piątek, około godziny 20.30.
Trwa proces grupowych zwolnień w piotrkowskiej hucie szkła "Feniks 2" przy ul. Topolowej. Część załogi przestanie być jej pracownikami już wraz z końcem wakacji. Wypowiedzenia mają otrzymać także pozostali zatrudnieni. Przyszłość przedsiębiorstwa wydaje się być równie krucha, jak materiał, który wytwarzają jego pracownicy.
Mówi się, że uśmiechnięci ludzie żyją dłużej. Choć nie ma na to potwierdzonych badań, to zdaniem niektórych specjalistów osoby, które częściej się uśmiechają, żyją nawet 7 lat dłużej. Ich organizm wytwarza więcej endorfin, czyli „hormonów szczęścia”. To one redukują stres i napięcie oraz wprawiają w lepszy nastrój. Mają też pozytywny wpływ na nasz układ odpornościowy.