Artykuły do tagu: Zalew Sulejowski

Zmienił karajobraz i zycie mieszkańców. Książka Andrzeja Kobalczyka o Zalewie Sulejowskim
50 lat temu powstał Zalew Sulejowski – kiedyś nowoczesny obiekt hydrotechniczny, dziś miejsce wypoczynku, przyciągające miłośników żeglugi. O historii propagandowej inwestycji PRL-u i o tym, co zostało z wielkich planów, pisze Andrzej Kobalczyk.
Niebezpiecznie na wodach Zalewu Sulejowskiego
Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mieli w ostatnich dniach sporo pracy. Interweniowali między innymi przy wypadku, w którym sternik skutera wodnego, płynąc razem z dzieckiem, uderzył w jacht z czteroosobową załogą. Dziecko oraz kobieta znajdująca się na pokładzie jachtu zostali ranni. WOPR wspierał też policję w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny.
Trybunalski Maraton Sulejowski [ZDJĘCIA]
Kilkuset rowerzystów i biegaczy wystartowało w 10. edycji wyścigu wokół Zalewu Sulejowskiego. Trybunalski Maraton Sulejowski to jedno z najpopularniejszych tego typu wydarzeń w Polsce.
Śledczy wyjaśniają przyczyny wypadku
Nadal nie wiadomo jaka była przyczyna wypadku, do którego doszło 13 sierpnia na Zalewie Sulejowskim. Doszło wtedy do zderzenia skutera wodnego z motorówką. Dwie 15-latki, mimo udzielonej pomocy, zmarły dwa dni później w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.
Tragiczny finał poszukiwań na Zalewie Sulejowskim
59-letni mężczyzna utonął w Zalewie Sulejowskim. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Tresta w powiecie tomaszowskim.
Odszedł zasłużony ratownik
W czwartkowy poranek (17.08) odszedł pies ratowniczy Foster, który był członkiem Rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie swojej czteroletniej służby Foster uratował życie trzem osobom.
Tragiczny finał jazdy na skuterze wodnym
Nie żyją dwie 15-latki, które pływając na skuterze, zderzyły się z motorówką. Do wypadku doszło w niedzielę na Zalewie Sulejowskim. Pomimo szybkiej reakcji służb i transportu lotniczego, dziewczynek nie udało się uratować.
Wypadek na Zalewie Sulejowskim
W niedzielę (13.08) na Zalewie Sulejowskim w okolicach miejscowości Tresta miał miejsce wypadek na wodzie z udziałem skutera i łodzi motorowej. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie nastolatki, które trafiły do szpitala, dzięki Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.
Nad Zalewem Sulejowskim pojawią się patrole
W Barkowicach Mokrych podpisano porozumienie, na mocy którego nad Zalewem Sulejowskim pojawią się ponadnormatywne patrole policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Niski poziom wody w Zalewie Sulejowskim
To jak wygląda osuszony Zalew Sulejowski można w pewnym stopniu zobaczyć w Barkowicach. Poziom wody w zbiorniku jest obecnie tak niski, że w miejscu, gdzie Pilica i Luciąża wpływają do zbiornika, doskonale widać dno akwenu. To efekt działania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat