Advertisement

Artykuły do tagu: ogrzewanie

DH Merkury skrócił sezon grzewczy. Mają nadzieję na niższe rachunki
Piotrkowscy przedsiębiorcy szukają oszczędności ze względu na wysokie ceny miejskiego ciepła oraz prądu. Przykładem może być Dom Handlowy Merkury, który od początku marca nie korzysta z ciepła dostarczanego przez elektrociepłownię. Właściciel obiektu postanowił skrócić sezon grzewczy.
Prezydent zaapelował do premiera ws. cen ciepła
W związku z nadchodzącymi podwyżkami rachunków za ogrzewanie, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak wystosował pismo do premiera Mateusza Morawieckiego. W korespondencji wysłanej do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zaapelował o to, by rząd skutecznie wprowadził rozwiązania, które będą wsparciem dla przedsiębiorców oraz indywidualnych odbiorców ciepła systemowego. Miałoby to ochronić Polaków przed drastycznymi podwyżkami cen ciepła. Sugeruje też ponowne obniżenie podatku VAT na ciepło do poziomu 5%.
Ogrzewasz gazem? Możesz otrzymać zwrot VAT
W Piotrkowie można już składać wnioski o zwrot podatku VAT dla gospodarstw domowych ogrzewających gazem. Takie dokumenty należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Sienkiewicza.
Zniknęło ponad 90 kopciuchów
Dzięki dotacjom w łącznej wysokości niemal pół miliona złotych na terenie gminy Wola Krzysztoporska ponad 90 tzw. kopciuchów zastąpiono w mijającym roku bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. To już trzeci rok funkcjonowania programu dotacyjnego, który pozwolił dotąd na likwidację ponad 300 starych pieców.
Dopłacą do wymiany pieców
W gminie Rozprza z początkiem 2023 roku startuje kolejna edycja programu dofinansowań wymiany pieców węglowych. Zmieni się kwota dotacji, która wyniesie 5 tysięcy złotych.
Pompy ciepła: Korzyści, rodzaje i ceny instalacji
Wraz ze wzrostem popularności i inwestycji w zielone źródła energii, konsumenci szukają sposobów na zaoszczędzenie na rachunkach za media i zmniejszenie śladu węglowego. Jednym z rozwiązań, które zyskuje na popularności jest pompa ciepła. W prostych słowach, to urządzenie przechwytuje ciepło z jednej lokalizacji, aby wykorzystać je gdzie indziej jako inną formę energii. Pompy ciepła to także świetny sposób na obniżenie miesięcznych kosztów energii przy jednoczesnym zachowaniu ciepła podczas mroźnych zim i chłodu w gorące lata. A ponieważ są one niezwykle wydajne, zmniejszają ślad węglowy Twojego domu. Jednak istnieje wiele różnych rodzajów pomp ciepła tam z różnych funkcji, zalet i wad. Nie wszystkie kosztują tyle samo albo - różne czynniki wpływają na ostateczną cenę w danym systemie pompy ciepła.
Czym ogrzewają piotrkowskie markety?
Przy rosnących cenach prądu i gazu pojawia się pytanie, czym ogrzewane są w Piotrkowie duże obiekty codziennego użytku, takie jak markety czy galerie. Poprosiliśmy biura prasowe większości z nich o komentarz w tej sprawie.
Od dziś zgłosisz wniosek o dodatek
Już od nieco ponad miesiąca urzędnicy przyjmują wnioski o dodatek węglowy. Tymczasem od środy (21.09.2022) Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim przyjmuje także wnioski o dodatek na inne surowce, które pozwalają ogrzać nasze domy. Zależnie od tego, czym ogrzewamy, po spełnieniu odpowiednich warunków, możemy otrzymać wsparcie w wysokości od 500 do 3 000 zł.
27.07.2022 13:15
U nas też go brakuje...
Polacy, którzy swoje mieszkania i domy ogrzewają w czasie zimy węglem, obawiają się, czy nie zabraknie go w najbliższym sezonie. Nawet jeśli taka sytuacja nie nastąpi, uważają, że cena za tonę surowca, może być horrendalnie wysoka. Skąd te obawy i co na ten temat sądzą piotrkowianie?
Olbrzymia
Trzy wielkie kotły gazowe przyjechały do Piotrkowa Trybunalskiego. To inwestycja, dzięki której miejska elektrociepłownia rozwija swoje zaplecze, związane z przechodzeniem z ogrzewania węglowego, właśnie na gaz. We wtorek (19.07.2022) za pomocą ciężkiego dźwigu obiekty były montowane w jednej z hal przy ul. Rolniczej.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat