TERAZ 13°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Mieszkańcy znów będą mieli ciepło

K.Chojnacka
Karina Chojnacka wt., 13 maja 2025 14:40

Tegoroczny maj jest wyjątkowo chłodny. Piotrkowskie spółdzielnie złożyły wniosek do elektrociepłowni o ponowne uruchomienie ciepła. Ogrzewanie prawdopodobnie zostanie włączone w środę 14 maja. 

Zdjęcie

Najważniejsze informacje

  • Elektrociepłownia w Piotrkowie uruchomi ogrzewanie w środę 14 maja na wniosek spółdzielni mieszkaniowych.
  • Decyzja o rozpoczęciu i zakończeniu sezonu grzewczego zależy od odbiorców, którzy składają pisemne/mailowe zgłoszenie.
  • Fizyczna możliwość ogrzewania budynków przez elektrociepłownię istnieje przez cały rok.
  • Ogrzewanie budynków zależy od administratorów budynków, a w przypadku indywidualnych węzłów mieszkaniowych - od właściciela mieszkania.
  • Prezes piotrkowskiej Elektrociepłowni, Paweł Uznański, zapowiedział, że ogrzewanie będzie już uruchomione przed nadchodzącym ochłodzeniem.

Jak poinformował nas prezes piotrkowskiej Elektrociepłowni, spółdzielnie, które złożyły wniosek o uruchomienie ciepła to: Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Karusia, Barbórka, Spółdzielnia J. Słowackiego oraz TBS. 

Zaczniemy to uruchamiać już, bo największe ochłodzenie idzie w  czwartek, piątek, sobotę, niedzielę, poniedziałek i wszystko będzie w tym momencie już uruchomione. Prawda jest taka, że my wykonujemy część czynności, a część czynności wykonują tak naprawdę służby już w spółdzielni mieszkaniowych i administratorów. Natomiast myślę, że wszyscy w tej chwili chcą to zrobić, więc jakoś się sprężymy- przekazał Paweł Uznański, prezes piotrkowskiej Elektrociepłowni.

Ogrzewanie ma zostać uruchomione już w środę 14 maja

KTO DECYDUJE O ROZPOCZĘCIU I ZAKOŃCZENIU SEZONU GRZEWCZEGO?

Zgodnie z przepisami oraz treścią umowy na dostawę ciepła, Elektrociepłownia zatrzymuje i uruchamia ogrzewanie budynków jedynie na wniosek Odbiorców. Techniczna możliwość ogrzewania budynków ze strony Spółki jako dostawcy ciepła, istnieje przez cały rok, bo fizycznie ciepło do większości budynków w mieście dostarczają również na potrzeby ciepłej wody użytkowej. Stroną uprawnioną w tym zakresie jest wyłącznie odbiorca, a spółka działa niejako na jego pisemne/mailowe zgłoszenie. Potrzeby w tym zakresie mieszkańcy bloków powinni zgłaszać do administratorów budynków. W przypadku budynków wyposażonych w indywidualne węzły mieszkaniowe (tzw. Logotermy), właściciel mieszkania sam decyduje o tym, czy i kiedy chce ogrzewać mieszkanie.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 18

    reklama

    Dla Ciebie

    13°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio