Advertisement

Artykuły do tagu: WOPR

Niebezpiecznie na wodach Zalewu Sulejowskiego
Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego mieli w ostatnich dniach sporo pracy. Interweniowali między innymi przy wypadku, w którym sternik skutera wodnego, płynąc razem z dzieckiem, uderzył w jacht z czteroosobową załogą. Dziecko oraz kobieta znajdująca się na pokładzie jachtu zostali ranni. WOPR wspierał też policję w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny.
Śledczy wyjaśniają przyczyny wypadku
Nadal nie wiadomo jaka była przyczyna wypadku, do którego doszło 13 sierpnia na Zalewie Sulejowskim. Doszło wtedy do zderzenia skutera wodnego z motorówką. Dwie 15-latki, mimo udzielonej pomocy, zmarły dwa dni później w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.
Tragiczny finał poszukiwań na Zalewie Sulejowskim
59-letni mężczyzna utonął w Zalewie Sulejowskim. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Tresta w powiecie tomaszowskim.
Odszedł zasłużony ratownik
W czwartkowy poranek (17.08) odszedł pies ratowniczy Foster, który był członkiem Rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim. W trakcie swojej czteroletniej służby Foster uratował życie trzem osobom.
Wypadek na Zalewie Sulejowskim
W niedzielę (13.08) na Zalewie Sulejowskim w okolicach miejscowości Tresta miał miejsce wypadek na wodzie z udziałem skutera i łodzi motorowej. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie nastolatki, które trafiły do szpitala, dzięki Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu.
Bezpieczne wakacje z WOPR - zapraszamy na piknik
Na wyjątkowy piknik połączony z przesłaniem bezpieczeństwa zaprasza piotrkowski rejonowy oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Impreza odbędzie się w sobotę nad zalewem w Cieszanowicach.
Nad Zalewem Sulejowskim pojawią się patrole
W Barkowicach Mokrych podpisano porozumienie, na mocy którego nad Zalewem Sulejowskim pojawią się ponadnormatywne patrole policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Zgłębiali tajniki pracy w służbach mundurowych
Festiwal służb mundurowych zorganizowano we wtorek w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. W obiekcie przy ul. Słowackiego można było spotkać policjantów, żołnierzy, przedstawicieli więziennictwa, zawodów medycznych, a także lokalne placówki oświatowe, które zajmują się edukacją w zakresie dalszej pracy lub współpracy z tzw. mundurówką.
Czworonożny ratownik wspiera pracę ratowników piotrkowskiego WOPR
Foster ma 7 lat. To nowofunland. Rasa ta zaliczana jest do grupy molosów w typie górskim i została wyhodowana na Nowej Fundlandii w Kanadzie, stąd jej nazwa. Początkowo użytkowana była przez rybaków jako pies pociągowy. Współcześnie często są to psy ratownicze. Potocznie nazywane są wodołazami.
WOPR ma nowy zarząd. Odznaczenia dla zasłużonych
W miniony weekend w piotrkowskiej filii UJK odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim. Podczas spotkania podsumowano pracę dotychczasowych władz i działalność rejonowego WOPR. Wybrano również nowe władze na najbliższą kadencję.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat