Gmina Aleksandrów zaprasza na konferencję popularno-naukową organizowaną z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Spotkanie zaplanowano w najbliższą sobotę w świetlicy w Skotnikach.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie przechodzi termomodernizację. Prowadzone prace powodują spore utrudnienia związane z parkowaniem przy placówce medycznej.
Ponad 400 tysięcy złotych zebrały już dwa piotrkowskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To więcej niż rok temu, tuż po zakończeniu Finału. Na ostateczną kwotę poczekamy do zamknięcia licytacji internetowych.
Z atrakcji można było skorzystać w kilku lokalizacjach. W CH Echo zorganizowano gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy czy fotobudkę. Nie zabrakło tam też wolontariuszy z puszkami. Ponadto na górnym parkingu można było podziwiać wystawę aut oraz motocykli.
To właśnie tam swoją siedzibę ma piotrkowski sztab 4615. W galerii zgromadziło się wiele osób, które chętnie dorzucały swój przysłowiowy grosik do puszek.
Lodowata woda im nie straszna. Morsy opanowały "Słoneczko", aby zażyć kąpieli w słusznym celu.
Już w niedzielę odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grać, i to w różnych miejscach, będziemy także w Piotrkowie. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, koncertów i prezentacji artystycznych, licytacji oraz aktywności na świeżym powietrzu. Granie z WOŚP rozpoczniemy od rana, a potrwa ono do późnych godzin wieczornych.
Dwa kompletnie zdemolowane auta stoją na parkingu przy ulicy Batorego w Piotrkowie. Ich stan definitywnie wskazuje na to, że nie nadają się one do użytku. Okazuje się jednak, że nie można ich tak łatwo odholować, aby nie blokowały miejsc na parkingu.
To jeden z elementów, którymi samorząd chce podkreślić fakt odzyskania praw miejskich. Znajduje się on przy DK 91, dzięki czemu widoczny jest nie tylko dla mieszkańców, ale również dla podróżujących.
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.