Artykuły do tagu: uczelnia

40 lat piotrkowskiej uczelni
Na jedynej w Piotrkowie Trybunalskim państwowej uczelni publicznej w środę (13.10) odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego. Inauguracja szczególna, bo jubileuszowa. W tym roku piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego obchodzi 40-lecie istnienia.
Rekrutacja na kierunek lekarski na Uczelni Łazarskiego zakończona
Uczelnie kształcące w Polsce przyszłych lekarzy na brak kandydatów na studia nie narzekają. Z danych rekrutacyjnych wynika, że medycyna jest wciąż w czołówce najbardziej obleganych kierunków studiów na polskich uczelniach. Nie inaczej jest także na Uczelni Łazarskiego - niepublicznej uczelni wyższej, kształcącej od 2017 roku przyszłych lekarzy.
Rekordowe wsparcie UJK w Kielcach dla Filii w Piotrkowie
Czy piotrkowska Filia UJK ma szanse powalczyć o studentów? Władze uczelni są przekonane, że tak. Za obietnicami zmian idą konkretne projekty i pieniądze.
Studentki z Piotrkowa otrzymały stypendium ministra
Dwie studentki piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zostały stypendystkami Ministra Edukacji i Nauki. Prestiżowe wyróżnienie otrzymały Anna Sęderecka, studentka historii oraz Karolina Gąsecka, studiująca filologię angielską.
Legia Akademicka w Piotrkowie
W związku z utrzymującym się bardzo dużym zainteresowaniem studentów edukacją wojskową oraz praktycznym przeszkoleniem wojskowym, od początku nowego roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim rusza kolejna, trzecia już edycja programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów w ramach „Legii Akademickiej”.
Rok akademicki 2019/2020 w Piotrkowie oficjalnie rozpoczęty
Wykładowcy i studenci piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zainaugurowali w piątek nowy rok akademicki. Wykład inauguracyjny dla studentów pierwszego roku wygłosił prof. dr hab. Andrzej Felchnera. Uroczystego otwarcia nowego roku dokonał tradycyjnie rektor uczelni.
23.02.2016 14:57
Koci dzień na UJK
Nietypowe zajęcia w piotrkowskiej Filii UJK. Zamiast studentów - najmłodsi mieszkańcy miasta, a tematem zajęć były koty.
Piotrków: II LO pod skrzydłami UJK
W piątek, 7 marca, w gabinecie dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie została podpisana umowa z piotrkowską filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego o objęciu szkoły naukowym patronatem uczelni.
Szkoła w Bujnach pod skrzydłami UJK
Choć są uczniami szkoły ponadgimnazjalnej, to umożliwiono im lepszy start na drodze po indeks Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia w Bujnach - placówki prowadzonej przez powiat piotrkowski, nawiązała współpracę z Wydziałem Nauk Społecznych piotrkowskiej filii uczelni w Kielcach.
Czytali Kochanowskiego przez 24 godziny
W środę na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Piotrkowie odbył się maraton czytania utworów Jana Kochanowskiego.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat