Solidarni z Ukrainą - pod takim hasłem odbędzie się w piątek w Piotrkowi manifestacja przeciwko wojnie, która trwa u naszych wschodnich sąsiadów. Akcję solidarnościową zaplanowano w Rynku Trybunalskim.
Z Ukrainy dochodzą kolejne dramatyczne relacje z trwających walk. Zaatakowane miało zostać już także Równe - miasto partnerskie Piotrkowa Trybunalskiego.
Obywatele Ukrainy, po rosyjskim ataku, uciekają przed wojną. Na granicy w Dorohusku pojawiły się już pierwsze samochody i autobusy z Ukraińcami. Czy na przyjęcie uchodźców przygotowany jest także Piotrków Trybunalski?
Lulu, to niesamowicie niepokorny pies. Jest krnąbrna i niesforna, co wcale nie ułatwia zadania jej nowemu i przypadkowemu opiekunowi. To nowa komedia, jaką proponuje piotrkowskie kino Helios. W repertuarze mamy też nowy polski film "Mój dług" opowiadający o przedsiębiorcy prześladowanym przez bezwzględnego bandytę. A co jeszcze warto obejrzeć?
Będą utrudnienia dla podróżujących i przewoźników w okolicach byłego dworca PKS w Piotrkowie Trybunalskim. Rozpoczyna się wyczekiwana szczególnie przez pasażerów, jak i kierowców pojazdów transportu zbiorowego inwestycja, dzięki której zdecydowanie poprawią się warunki, bezpieczeństwo, komfort obsługi. Poza tym uruchomiona zostanie informacja pasażerska dla osób codziennie dojeżdżających do Piotrkowa.
Prezydent Krzysztof Chojniak przekazał za pośrednictwem swojego profilu w mediach społecznościowych wyrazy wsparcia dla Ukrainy, a szczególnie miejscowości Równe, a więc miastu partnerskiemu Piotrkowa Trybunalskiego. To w związku z wojną, którą rozpoczęli Rosjanie, atakując jednocześni kilka ukraińskich miast.
Rosja zaatakowała o świcie Ukrainę. Ataki rakietowe zostały przypuszczone na kilka miejsc jednocześnie. Sytuacja za naszą wschodnią granicą jest bardzo poważna. Podkreślają to m.in. Ukraińcy mieszkający obecnie w Piotrkowie Trybunalskim.
Wszyscy fani modelarstwa powinni w najbliższy weekend zarezerwować czas, bo w Piotrkowie Trybunalskim będzie można podziwiać makiety kolei wąskotorowej i nie tylko. Poza tym na sobotę i niedzielę zaplanowano także Jarmark Modelarski.
Niecodzienne zdarzenie drogowe miało miejsce w środowe (23.02.2022) popołudnie na ul. Świerkowej w Piotrkowie Trybunalskim. Kierowca podróżujący samochodem marki BMW zderzył się z walcem drogowym, który w tym miejscu był wykorzystywany do łatania dziur w nawierzchni.
Pochodzi ze… Starożytnego Rzymu, przeciętnie waży 60 gramów i ma około 300 kalorii. Choć na witrynach sklepowych widujemy go codziennie to największym bohaterem jest tego jednego dnia. Dziś ostatni czwartek karnawału, czyli tłusty czwartek – święto nie tylko wszystkich łasuchów. A jak obchodzimy je w Piotrkowie?