Poznaliśmy wyniki naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych). Inwestycje, które otrzymają wsparcie w naszym regionie, mają realnie wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego czy szybszy czas dojazdu. Chodzi o nowe, ale również kontynuowane inwestycje, na które na lata 2019-2021 udało się pozyskać naszym samorządom niemal 17 mln zł. Koszty są pokrywane do 80% wysokości.
Kolejna przeszkoda Piotrkowianina na drodze o triumf w Pucharze Polski pokonana. MKS awansował do ćwierćfinału rozgrywek pokonując po zaciętym pojedynku w Głogowie miejscowy zespół Chrobrego 34:33. Do przerwy gospodarze prowadzili 18:16, ale w drugiej połowie zespół Bartosza Jureckiego i Michała Matyjasika odwrócił losy pojedynku i tym samym podtrzymał zwycięską, wyjazdową serię.
Dla przedsiębiorców pierwszy kwartał roku to czas podsumowania, którego efektem jest roczne zeznanie podatkowe PIT 36. Przygotowanie do jego sporządzenia nie musi zająć dużo czasu - wystarczy zaopatrzyć się w dobry program PIT i wygospodarować kilkanaście minut wolnego czasu.
Piotrków chce się ubiegać w ramach Polskiego Ładu o dofinansowanie trzech projektów. Wśród nich są m.in. modernizacja ulic Wolborskiej i Rakowskiej oraz przebudowa hali Relax. W puli dla miasta jest 100 mln złotych.
14 lutego, w związku z obchodami 80. rocznicy powołania Armii Krajowej, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowało spotkanie historyczne poświęcone dziejom konspiracji piotrkowskiej.
14 lutego 1942 r. funkcjonujący od później jesieni 1939 r. Związek Walki Zbrojnej przeformowany został w Armię Krajową. Wszyscy miłośnicy historii, a zwłaszcza pasjonaci dziejów II wojny światowej wiedzą, że skala działalności polskiego ruchu oporu z lat 1939-1945 osiągnęła rozmiary rzadko spotykane w okupowanej przez Niemców Europie. Z okazji kolejnej rocznicy powstania AK przypominamy artykuł dr Macieja Hubki z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim
Zwana trzecim progiem podatkowym, podatkiem od bogactwa czy podatkiem klas wyższych – wszystkie te określenia potoczne odnoszą się do tak zwanej daniny solidarnościowej. Czym jest tak naprawdę wprowadzona od stycznia 2019 nowość? Czym charakteryzuje się danina solidarnościowa? Jakiej wysokości i kto powinien się spodziewać obowiązku jej zapłaty?
3 tysiące złotych może otrzymać każde gospodarstwo domowe na wymianę pieca w gminie Rozprza. Program dopłat już ruszył, a wnioski można składać do końca kwietnia.
Jedna ciężarówka przewoziła za ciężki i za szeroki ładunek bez wymaganego zezwolenia. W drugiej kierowca korzystał ze zmienionego oprogramowania tachografu – rejestrował swój rzekomy odpoczynek w trakcie jazdy. Nienormatywny zestaw został skierowany na parking strzeżony. Sprawą manipulacji tachografu zajmuje się policja. Nieprawidłowości stwierdzili funkcjonariusze łódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim ppłk Robert Sójta wręczył odznaczenia i awanse podległym sobie funkcjonariuszom. To m.in. z okazji niedawnego święta Służby Więziennej. Medale za zasługi odebrało czterech funkcjonariuszy, a dwunastu może się cieszyć z awansów.