Advertisement

Artykuły do tagu: UE

Wraca Piotrkowska Giełda Staroci
Muzeum oraz Klub Kolekcjonera zapraszają na XI Piotrkowską Giełdę Staroci. Tegoroczna edycja startuje w najbliższą niedzielę (19.06).
Już w piątek (10.06) w salach Zamku Królewskiego odbędzie się koncert „Młodzi, Zdolni” w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Młodzieżowej I i II st. Wystąpią laureaci konkursów międzynarodowych, ogólnopolskich oraz regionalnych.
Fundusze Europejskie pomagają rozwijać transport w powiecie piotrkowskim
Transport w powiecie piotrkowskim i województwie łódzkim przechodzi w ostatnich latach wielkie zmiany. Powstają nowe drogi, a dzięki Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej miasta w regionie są ze sobą znacznie lepiej skomunikowane. Taki stan rzeczy nie mógłby zaistnieć, gdyby nie pieniądze z Funduszy Europejskich.
Książka na weekend - Sue Watson powraca z poruszającym thrillerem
Tradycyjnie już proponujemy ciekawe pozycje książkowe, po które warto sięgnąć w wolnej chwili. Tym razem coś dla siebie znajdą i miłośnicy romansu i fani powieści, które powodują, że włos jeży się nie tylko na głowie. Zestaw uzupełnia oparta na prawdziwych wydarzeniach książka mówcy motywacyjnego, ale wydana w formie przystępnej powieści z ciekawą fabułą. I choć autor tej trzeciej książki pochodzi z Ameryki, to akcję osadził w Polsce.
Fundusze unijne jako źródło finansowania działalności przedsiębiorstw w Województwie Łódzkim
Założenie i prowadzenie własnej firmy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Najczęstszą przeszkodą, która powstrzymuje przedsiębiorców są pieniądze. Niestety, bez funduszy ciężko jest rozkręcić biznes. Unia Europejska stworzyła mechanizmy finansowe, których zadaniem jest wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności firm. Fundusze unijne odpowiadają na realne potrzeby przedsiębiorców, są to usługi doradcze, działania związane z internacjonalizacją, ale też promocja regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Bez wsparcia unijnego nie udałoby się zrealizować wielu projektów, bo firmom trudno jest zgromadzić własne środki. Każde przedsiębiorstwo może liczyć na wsparcie w rozwoju swojego biznesu. Trzeba mieć tylko pomysł, motywację i dobry projekt. Tak jak GLOBALGRASS Sp. z o. o. z powiatu piotrkowskiego.
Łódzkie na Plus – podsumowanie tygodnia w skrócie
Marszałek już dzieli pieniądze unijne, które mają do nas wpłynąć przez najbliższe lata, ale przedsiębiorców zaprasza po pożyczki jeszcze ze starej transzy.
Zasłużeni dla gminy Wola Krzysztoporska [ZDJĘCIA]
Już po raz kolejny wręczono statuetki "Zasłużony dla Gminy Wola Krzysztoporska 2021". Tym razem, podobnie jak w ubiegłym roku, gala odbyła się w skromniejszej formule i bez udziału publiczności.
Nowe oblicza Piotrkowa i Sulejowa
Fundusze Europejskie zmieniają całą Polskę. Nie inaczej sprawy mają się w Piotrkowie Trybunalskim i jego okolicach. Przyjrzyjmy się dwóm niezwykle interesującym inwestycjom w naszym powiecie, w których udział miały środki finansowe pozyskane z Unii Europejskiej.
Przedszkola w Łódzkiem z szansami na wsparcie
Rozwój edukacji przedszkolnej – oto przedmiot kolejnego konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. A właściwie dwóch konkursów. Pierwszy jest bowiem dedykowany dla Miasta Łodzi, zaś drugi całemu województwu.
Justyna Piesik-Kendra i Piotr Grzelak z kolejną nagrodą
"Piosenki Mistrza Jeremiego" - po takim tytułem w Kutnie zorganizowano konkurs na interpretację piosenek Jeremiego Przybory. Drugie miejsce w konkursie zajął piotrkowski duet: Justyna Piesik-Kendra oraz Piotr Grzelak.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat