Artykuły do tagu: UE

Piknik z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej
Warto rozmawiać! Na przykład o Funduszach Europejskich. A 20-lecie Polski w Unii Europejskiej, to chyba najlepsza okazja.
DOFE w Łódzkiem. Świętujemy 20-lecie Polski w UE
To już XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Szczególna, bo dokładnie 20 lat temu nasz kraj wstąpił do Unii Europejskiej. DOFE to coroczne wydarzenie poświęcone beneficjentom Funduszy Europejskich. Akcja koordynowana jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a Województwo Łódzkie oczywiście bierze w niej udział. W tym roku organizujemy dwie imprezy masowe. W piątek świętowaliśmy w Parku Solidarności w Radomsku, gdzie dla mieszkańców Łódzkiego zaplanowaliśmy moc atrakcji.
20 lat Łódzkiego w Unii Europejskiej – co nam się udało?
1 maja minęło 20 lat, odkąd wstąpiliśmy do Unii Europejskiej. Aż trudno uwierzyć, jak bardzo w tym czasie zmieniło się nasze województwo.
Protest rolników oficjalnie zakończony
Nie do 10 w czwartek, a do 17 w środę trwał protest rolników sprzeciwiających się zielonemu ładowi i zniesieniu cła na produkty z Ukrainy.
Zasłużeni nagrodzeni podczas koncertu
Emilia i Józef Cieciorowscy, Joanna Dolińska i Anna Mizgalska-Dąbrowska to Zasłużeni dla Gminy Wolbórz. Statuetki wręczył nagrodzonym Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.
Plebiscyt na Wolontariusza Roku
Już po raz kolejny w Piotrkowie zorganizowany zostanie plebiscyt na Wolontariusza Roku. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży HARC.
Nocna Zmiana Bluesa w Piotrkowie
Prawdziwa gratka dla miłośników starego dobrego polskiego bluesa. Już 18 listopada o godzinie 18:00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi Sławek Wierzcholski i zespół Nocna Zmiana Bluesa.
Dofinansowania do odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców województwa łódzkiego
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. Na dotacje będą mogły liczyć projekty mające na celu realizację inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii, w tym montaż instalacji fotowoltaicznej, budowę przydomowych elektrowni wiatrowych, kolektorów słonecznych oraz kotłów na biomasę. Wnioski można składać do 1 października 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2024 r.
Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego
Województwo Łódzkie otrzymało niemal 370 mln euro z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Mają one za zadanie wspierać tereny, na których zamykane będą elektrownie węglowe i kopalnie. Przedsiębiorstwa te przez lata stanowiły podstawę lokalnych gospodarek i integrowały społeczności lokalne, dlatego właśnie tam trafią środki finansowe. Wykorzystane będą na tworzenie nowych miejsc pracy, zdobywanie przez pracowników nowych kwalifikacji zawodowych oraz budowę niezależnych odnawialnych źródeł energii. W naszym regionie pomoc otrzyma 35 gmin z powiatu bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, łaskiego, pajęczańskiego, sieradzkiego oraz wieluńskiego.
Wiemy, kto zdobył Złotą Wieżę Trybunalską
Małgorzata Kowalczyk została laureatką Złotej Wieży Trybunalskiej. O przyznaniu tego wyróżnienia zdecydowała Kapituła, podczas posiedzenia, które odbyło się we wtorkowe popołudnie w Zamku Królewskim.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat