Advertisement

Artykuły do tagu: wichura

Samochód uderzył w powalone drzewo
Silny wiatr, który wieje nad całym krajem, coraz mocniej daje się we znaki. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy we Włodzimierzowie, gdzie na drogę runęło drzewo. W powalony konar wjechał samochód.
Można przesunąć, ale nie usunąć. Trudno to zrozumieć
Zablokowane alejki, zniszczone ogrodzenie i plac zabaw. To krajobraz po wichurze, która przeszła prawie miesiąc temu. Do dziś 12 drzew powalonych w parku im. Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim nie zostało uprzątniętych. Powodem jest brak decyzji Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.
Będzie pomoc dla poszkodowany w trakcie wichur
Do 200 tys. złotych zasiłku celowego mogą otrzymać rodziny poszkodowane podczas wczorajszych wichur. O pomocy poinformował wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.
Wichura uszkodziła zabytkowe drzewa. Park zamknięty
Burze i wichury, które przeszły minionej nocy wyrządziły wiele szkód na terenie gminy Moszczenica. Najbardziej ucierpiał Sierosław, ale silne wiatry nie oszczędziły też zabytkowego parku w Moszczenicy.
Powalone drzewa, przewrócone samochody i brak prądu
Połamane i przewrócone drzewa, pozrywane linie energetyczne i przewrócone ciężarówki to skutki wichur, które przeszły nad woj. łódzkim.
Park zdewastowany, posprzątać nie można
Po niebezpiecznych wichurach, jakie nawiedziły Piotrków Trybunalski i cały nasz region w ostatnim czasie, wciąż jeszcze nie udało się uprzątnąć wszystkich szkód. Powody takiego stanu rzeczy są różne. Na przykład w parku im. ks. J. Poniatowskiego od kilku dni zalega kilkanaście dorodnych drzew, które wiatr wyrwał razem z korzeniami. Niektóre z nich przewracając się, uszkodziły okoliczną infrastrukturę, inne blokują przejście głównymi alejami. Okazuje się jednak, że w tym miejscu przeprowadzenie szybkich prac nie jest możliwe bo... trzeba czekać na odpowiednie pozwolenia.
Sprzątanie po Nadii zakończone
91 zdarzeń związanych z wichurami odnotowali w weekend piotrkowscy strażacy. Najważniejsza informacja jest taka, że w związku z przejściem Nadii na Piotrkowem i regionem nikt nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu.
Wichura nie oszczędziła Piotrkowa i regionu
Niż "Nadia", który w ten weekend nawiedził okolice Piotrkowa, poczynił szkody w elewacjach, drzewostanie, niszczył banery reklamowe i spowodował zamieszanie na autostradzie A1. Porywów wiatru możemy się spodziewać jeszcze w nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31.01).
Niż Nadia nadciąga w okolice Piotrkowa
Synoptycy od kilku dni ostrzegają przed wichurami, jakie nad województwo łódzkie przyniesie niż Nadia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła już alerty i ostrzeżenia pogodowe. Poza wiatrem trzeba też uważać na oblodzone jezdnie. Już w piątek wieczorem (29.01) pojawiła się na nich "szklanka".
Brak prądu i połamane drzewa. Strażacy usuwali skutki silnego wiatru
Silne podmuchy wiatru wyrządziły w czwartkowe popołudnie sporo szkód w naszym regionie. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie odnotowali 29 interwencji.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat