Advertisement

Artykuły do tagu: FRD

Miliony złotych na drogi w regionie
Ponad 53 mln zł otrzymały samorządy z terenu piotrkowskiego okręgu wyborczego, czyli z Piotrkowa, a także z powiatów: piotrkowskiego, radomszczańskiego, tomaszowskiego, bełchatowskiego i opoczyńskiego. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Pół miliona złotych na remont drogi
Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach naboru wniosków na 2022 rok gmina Aleksandrów otrzyma dofinansowanie w wysokości 503.374,00 zł. Pieniądze będą wydane na remont drogi Sulejów- Kawęczyn- Krasik od mostu w miejscowości Rożenek do granic administracyjnych gminy Aleksandrów.
Prawie 17 mln zł na drogi w regionie piotrkowskim
Poznaliśmy wyniki naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych). Inwestycje, które otrzymają wsparcie w naszym regionie, mają realnie wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego czy szybszy czas dojazdu. Chodzi o nowe, ale również kontynuowane inwestycje, na które na lata 2019-2021 udało się pozyskać naszym samorządom niemal 17 mln zł. Koszty są pokrywane do 80% wysokości.
Wolbórz pierwszy w powiecie i czwarty w województwie
Według rankingu gmin w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego, przygotowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, Wolbórz uplasował się na czwartym miejscu w województwie łódzkim i jest liderem zestawienia w powiecie. Wyniki ogłoszono podczas gali podsumowującej pierwszy Ranking Gmin Województwa Łódzkiego.
7 milionów złotych na drogi w Piotrkowie i powiecie
Blisko 7 mln złotych trafi do Piotrkowa i powiatu z Funduszu Rozwoju Dróg, które zostaną przeznaczone na ważne inwestycje w infrastrukturę drogową. Większość z tej kwoty i rekordowe dofinansowanie trafi do samorządu powiatu piotrkowskiego, który we współpracy z gminą Czarnocin zrealizuje za te pieniądze przebudowę fragmentu drogi do Tuszyna.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat