Advertisement

Artykuły do tagu: Dofinansowanie

Dofinansowanie na trzy drogi
Ponad 4 kilometry dróg zostanie przebudowanych dzięki dofinansowaniom, jakie gmina Wola Krzysztoporska pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Pół miliona złotych na remont drogi
Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach naboru wniosków na 2022 rok gmina Aleksandrów otrzyma dofinansowanie w wysokości 503.374,00 zł. Pieniądze będą wydane na remont drogi Sulejów- Kawęczyn- Krasik od mostu w miejscowości Rożenek do granic administracyjnych gminy Aleksandrów.
Prawie 17 mln zł na drogi w regionie piotrkowskim
Poznaliśmy wyniki naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych). Inwestycje, które otrzymają wsparcie w naszym regionie, mają realnie wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu piotrkowskiego czy szybszy czas dojazdu. Chodzi o nowe, ale również kontynuowane inwestycje, na które na lata 2019-2021 udało się pozyskać naszym samorządom niemal 17 mln zł. Koszty są pokrywane do 80% wysokości.
Będzie remont Wolborskiej i Rakowskiej?!
Piotrków chce się ubiegać w ramach Polskiego Ładu o dofinansowanie trzech projektów. Wśród nich są m.in. modernizacja ulic Wolborskiej i Rakowskiej oraz przebudowa hali Relax. W puli dla miasta jest 100 mln złotych.
Rozprza: 3 tys. złotych dla gospodarstwa
3 tysiące złotych może otrzymać każde gospodarstwo domowe na wymianę pieca w gminie Rozprza. Program dopłat już ruszył, a wnioski można składać do końca kwietnia.
Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dla OSP
Zestawienie jednostek OSP przewidzianych do dofinansowania na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych w 2022 r. zatwierdził wiceminister Maciej Wąsik. 456 jednostek OSP otrzyma dofinansowania w łącznej wysokości 175 mln 215 tys. zł, w tym
-z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA oraz dotacji KSRG - 164 mln 112 tys. zł;
-ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych - 11 mln 103 tys. zł.
Dwie szkoły z terenu gminy Czarnocin potrzymało dofinansowanie z programu "Laboratorium Przyszłości". Łącznie do gminy trafiło 130 tys. złotych, które zostały wykorzystane na zakup nowoczesnego sprzętu.
Razem po dodatkowe 200 milionów złotych
We wtorek w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie oficjalnie powołano do życia Miejski Obszar Funkcjonalny Piotrków-Bełchatów-Radomsko. Dzięki niemu miasta i gminy z naszego regionu będą mogły walczyć o pozyskanie dodatkowych pieniędzy z Unii Europejskiej.
OSP Majków Mały z nowym pojazdem
Nowy samochód zyskała jednostka OSP Majków Mały. Druhowie otrzymali pojazd dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Gminy Grabica.
Nowe wyposażenie dla świetlicy w Majkowie
10 tys. złotych pozyskało sołectwo Majków Mały na wyposażenie wiejskiej świetlicy. Dzięki tym pieniądzom kupiono m.in. nową zastawę kuchenną, niezbędne naczynia, sprzęty i akcesoria kuchenne.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat