Artykuły do tagu: Polski Ład

Startuje wielka inwestycja. Pierwszą łopat(k)ę wbiły dzieci!
W Sulejowie startuje jedna z największych inwestycji ostatnich lat. Od wbicia symbolicznej łopaty rozpoczęto budowę nowej siedziby samorządowego przedszkola. Będzie to nowoczesny dwukondygnacyjny budynek pasywny.
Mają to! Będzie wielka inwestycja w Sulejowie
Mamy to - takimi słowami urzędnicy w Sulejowie podsumowują rozstrzygnięcia Polskiego Ładu. W ramach rozstrzygniętej właśnie edycji Sulejów pozyskał 14,5 miliona złotych na budowę nowej siedziby przedszkola.
Są pieniądze na ogromną inwestycję dla Piotrkowa
30 milionów na budowę hali oraz 8 milionów na powstanie zewnętrznych basenów - takie pieniądze pozyskał Piotrków Trybunalski w ósmej edycji Polskiego Ładu.
W grze 40 milionów. O jakie inwestycje walczy Piotrków?
Urząd Miasta złożył 3 wnioski do 8 edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Władze miasta zabiegają o pozyskanie prawie 40 mln zł dofinansowania, a tym razem inwestycje dotyczą głównie rekreacji.
Startują remonty kilkunastu dróg
Bardzo duży projekt drogowy startuje w Sulejowie. Chodzi o remonty piętnastu dróg i chodników, które wykonane będą na terenie całej gminy. Na pierwszy ogień poszła ul. Przedszkolna w Poniatowie, a konkretnie odcinek przy tamtejszym Domu Pomocy Społecznej.
Ulica Dmowskiego zyskuje nową jakość
Dwa odcinki ulicy Dmowskiego w Piotrkowie przechodzą aktualnie modernizację. Najpierw zaczęły się prace na odcinku od ul. Górniczej do ul. Kostromskiej. Drogowcy zaczęli także układać asfalt na fragmencie od ul. Częstochowskiej do ul. Złotej.
Zmiany podatkowe a rozliczenia roczne - jak Polski Ład wpłynął na zarządzanie podatkami
Rozliczenia podatkowe od wielu lat stanowiły dla podatników znaczne wyzwanie. Większość z nich starała się oddelegować zadanie prowadzenia rozliczania podatków specjalistom z biur rachunkowych i księgowym. Od jakiegoś czasu dokonać tego może każdy podatnik we własnym zakresie, bez wychodzenia z domu. Pewne wątpliwości i problemy zaczął jednak wzbudzać Polski Ład. Jak prowadzić rozliczenia za rok, w którym obowiązywał?
Wiemy, co z modernizacją Roosevelta. Mamy dobre informacje
Są nowe informacje w sprawie przebudowy ul Roosevelta. Znów pojawiła się szansa na realizację inwestycji. Wiemy jednak, że ewentualna modernizacja nie obejmie całej długości tej ulicy.
Fatalne wieści w sprawie modernizacji Roosevelta
To prawdopodobnie koniec marzeń o szybkiej modernizacji ul. Roosevelta, przynajmniej na całej długości ulicy. Okazało się, że przy aktualnych cenach i sytuacji na rynku, miasto nie jest w stanie wykonać tej inwestycji.
2,5 miliona zł dla gminy Wola Krzysztoporska
Gmina Wola Krzysztoporska otrzyma 2,5 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. W czwartek (14 lipca) ogłoszono wyniki naboru do programu. W ramach przyznanych środków gmina zamierza wyremontować drogę powiatową nr 1500E na odcinku od Szkoły Podstawowej w Parzniewicach do miejscowości Blizin.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat