Artykuły do tagu: Dmowskiego

Wkrótce więcej miejsc parkingowych
W najbliższych dniach zakończy się budowa parkingu przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Dmowskiego. Ten rejon miasta wzbogaci się o 24 nowe miejsca postojowe dla samochodów osobowych.
Poważna awaria. Nie ma oświetlenia
Od dłuższego czasu na odcinku ulicy Dmowskiego w Piotrkowie nie świecą latarnie. Okazuje się, że to dość poważna awaria energetyczna i na jej usunięcie mieszkańcy będą musieli poczekać.
09.07.2023 09:14
Powstanie nowy parking
Jeszcze w tym roku osiedle Armii Krajowej w Piotrkowie wzbogaci się o nowe miejsca postojowe. Nowy parking dla samochodów osobowych powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Dmowskiego. Piotrkowski magistrat szuka wykonawcy tej inwestycji.
Wkrótce otworzą ważne ulice
Prace związane z modernizacją ulic Dmowskiego, Słowackiego, Belzackiej oraz Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim dobiegają końca. Od najbliższego poniedziałku (15.05) na tych drogach przywrócony zostanie ruch samochodowy. Do swoich dawnych tras powrócą także kursy autobusów MZK linii: 0, 1, 7, 8 i 10.
Ulica Dmowskiego zyskuje nową jakość
Dwa odcinki ulicy Dmowskiego w Piotrkowie przechodzą aktualnie modernizację. Najpierw zaczęły się prace na odcinku od ul. Górniczej do ul. Kostromskiej. Drogowcy zaczęli także układać asfalt na fragmencie od ul. Częstochowskiej do ul. Złotej.
Centrum dla uchodźców w Piotrkowie zostało zamknięte
10 marca zakończyło działalność centrum dla uchodźców z Ukrainy zlokalizowane przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie. W szczytowym momencie napływu uchodźców do Polski mieszkało tam kilkaset osób.
Kilkuset uchodźców wciąż mieszka w hali przy ul. Dmowskiego
To już 226. dzień inwazji Rosji na Ukrainie. Pierwsze tygodnie wojny przyniosły mnóstwo emigracji osób, które w strachu przed wojną uciekały do Polski. Część z nich znalazła się w Piotrkowie.
19.09.2022 07:33
Wężykiem na rowerze
Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego rowerzystę, który jechał jedną z ulic Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna otrzymał wysoki mandat i w dalszą drogę ruszył pieszo.
Potrącenie pieszej na Dmowskiego
Mimo licznych policyjnych apeli do kierujących o ostrożność w okolicach przejść dla pieszych, niestety w piątkowy (23.04) wieczór w Piotrkowie Trybunalskim doszło do potrącenia kobiety. Piesza przechodziła przez jezdnię w oznakowanym miejscu, na wysokości hotelu Altamira, około 50 m od zbiegu ulic Dmowskiego i Kostromskiej. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.
Ulica Szklarska doczekała się remontu
Sukcesywnie trwają naprawy piotrkowskich ulic po tegorocznej zimie. Drogowcy cały czas pracują nad poprawą bezpieczeństwa likwidując pojedyncze ubytki w jezdniach, ale także wykonując większe prace naprawcze, jak na ulicy Szklarskiej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat