Remont Kościoła w Czarnocinie rozpoczęty

Region Wtorek, 09 lipca 20244
Rozpoczęły się prace przy Kościele Parafialnym w Czarnocinie w ramach zadania pn. ,,Remont elewacji oraz naprawa i malowanie tynków wewnętrznych kościoła pw. Wniebowzięcia NMP (XIX w.) w Czarnocinie”. Realizacja prac następuje niezwłocznie po podpisaniu umowy z Wykonawcą przez Proboszcza Parafii w Czarnocinie Bogdana Jelenia.

Koszt realizacji prac wynosi 902 020,38 zł, z czego 98% w kwocie 883 979,97 zł stanowi dofinansowanie ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Gmina Czarnocin dofinansuje prace przy kościele w kwocie 18 040,41 zł stanowiącej 2% wartości zawartej z Wykonawcą Umowy.

 

W ramach zadania będzie wyremontowana zniszczona elewacja kościoła parafialnego, zamontowane zostaną obróbki blacharskie oraz rury spustowe. We wnętrzu świątyni zostaną uzupełnione ubytki tynków oraz zostanie wykonane malowanie ścian wewnętrznych. Zgodnie z podpisaną przez Parafię umową z Wykonawcą termin zakończenia inwestycji upływa w dniu 08 listopada 2024 roku.

 

 

Źródło: Gmina Czarnocin

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gest ~Gest (Gość)09.07.2024 20:02

Dzięki takim ludziom jak ja kościół ma pieniądze bo wrzucam na tacę tylko papierek i to minimum 50 A w niedzielę 100 a są tacy co nawet potrafią wrzucić 5 i jeszcze mniej. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Jakie miejsce sobie szykują tam na górze?

03


go?ć_ateista ~go?ć_ateista (Gość)09.07.2024 18:21

Zbedne wydawanie kasy

23


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat