Przedstawiciele sołectw i sołtysi wsi z ternu gminy Wola Krzysztoporska odebrali z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ziemby promesy na dotacje w ramach budżetu województwa łódzkiego z zakresu zadania "Sołectwo na plus". Pieniądze pozwolą na wykonanie drobnych remontów i niewielkie zakupy.
Duże pieniądze na poprawę bezpieczeństwa dla dwóch gmin powiatu piotrkowskiego. Sulejów oraz Wolbórz otrzymają dofinansowanie z rezerwy premiera na zakup dwóch średnich samochodów dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Lubiaszowie oraz Kurnędzu.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał od Samorządu województwa łódzkiego dotację w wysokości 99 tysięcy złotych. Pieniądze te zostaną wykorzystane na modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej w budynkach szpitalnych.
We wtorek w gminie Wola Krzysztoporska wystartował nabór wniosków na wymianę starego pieca. Mieszkańcy mogą pozyskać nawet 5 tysięcy złotych.
Nawet 5 tys. złotych dotacji mogą otrzymać mieszkańcy Woli Krzysztoporskiej na wymianę starego pieca. Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 22 marca.
Nawet 10 tys. złotych dotacji będą mogli pozyskać mieszkańcy gminy Grabica na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Stosowne wnioski można już składać w Urzędzie Gminy.
W gminie Łęki Szlacheckie uruchomiono program dotacji do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Osoby, które chciałyby skorzystać z takiej dotacji muszą do 4 marca złożyć stosowną deklarację.
Gmina Sulejów dostanie na remont sieci wodno-kanalizacyjnej najwięcej pieniędzy spośród wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego – 5 186 000 zł. To pieniądze z rządowego funduszu Polski Ład, które w całości zostaną wydane na rozbudowę kanalizacji.
Gmina Moszczenica otrzyma 9 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład. W ramach tej kwoty wykonane zostaną dwie inwestycje - związane z infrastrukturą i oświatą.
Wola Krzysztoporska po raz kolejny otrzymała dofinansowanie na usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy w roku 2021 ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Mieszkańcy mogli bezpłatnie pozbyć się szkodliwego materiału ze swoich posesji. Tak jak w ubiegłych latach, w ramach zadania odpowiednio zapakowano, załadowano, a potem przetransportowano i unieszkodliwiono wyroby zawierające azbest.