Brakuje pieniędzy na budowę przedszkola. Czy poseł pomoże je pozyskać?

Tydzień TrybunalskiRegion Wtorek, 26 września 202365
Rodzice, opiekunowie i urzędnicy walczą o budowę nowego przedszkola samorządowego w Sulejowie. Warunki, w jakich aktualnie uczą się i rozwijają dzieci, są dalekie od ideału. Potrzebne są jednak duże pieniądze. O wsparcie w ich pozyskaniu sulejowianie zwrócili się do Antoniego Macierewicza.

Ładuję galerię...

Przedszkole przy ulicy Koneckiej 29 jest dopuszczone do użytkowania jedynie warunkowo, a powodem tego jest choćby zły stan kuchni.

Mamy tutaj grzyb i wilgoć. Instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna również wymaga całkowitej wymiany. Dzieci mają szatnie na korytarzu. Poza tym do łazienki muszą przechodzić przez cały korytarz. Ten budynek nie należy do najnowszych, ma ponad 100 lat. Użytkujemy go od 80 lat, więc jest naprawdę wysłużony. - podkreśla Martyna Ciach, p.o. dyrektora Przedszkola Samorządowego w Sulejowie. 


Projekt budowy przedszkola jest już gotowy, jest też działka. Potrzebne są zaś pieniądze.  - Staramy się o 14,5 miliona złotych. Tak naprawdę moglibyśmy już kopać w tym roku, gdybyśmy zdobyli pieniądze. Dlatego teraz rodzice tak o to walczą. Przedszkole znalazłoby się przy ul. Opoczyńskiej na naszym placu przedszkolnym - podsumowuje dyrektor. 

 

Rodzice podkreślają zaś, że budowa nowego przedszkola, to sprawa absolutnie priorytetowa nie tylko dla mieszkańców Sulejowa, ale i całej gminy.

Przedszkole ma być pasywne i spełniać wszystkie najnowsze wymagania i standardy. Jeżeli mamy coś robić to porządnie. To jednak wiąże się z wysokimi kosztami. Nasz samorząd sam tego nie "udźwignie", dlatego postanowiliśmy zwrócić się do przedstawiciela rządu - mówi Pani Małgorzata, mama Oli. - Projekt i wszystkie pozwolenia już mamy. Liczymy, że dokonamy tego cudu, uda się otrzymać pieniądze i już niedługo pierwsza łopata pod tę inwestycję będzie wbita - podsumowuje.

 
Wspomnianym cudem miałoby być nakłonienie posła Antoniego Macierewicza, który odwiedził w ostatnim czasie przedszkole samorządowe w Sulejowie do tego, by pomógł w pozyskaniu tak potrzebnych pieniędzy. Jaka była jego odpowiedź? Przeczytacie to w najnowszym, środowym (27.09.2023) wydaniu Tygodnia Trybunalskiego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

12


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

 nasza prośba ~ nasza prośba (Gość)27.09.2023 12:35

Jeśli będą pieniądze na nowe przedszkole w Sulejowie, co wielu mieszkańców gminy bardzo cieszy, to może pan poseł Macierewicz znajdzie również środki na boisko z prawdziwego zdarzenia przy szkole we Włodzimierzowie, na które dzieci, nauczyciele i rodzice czekają od wielu lat.
Może także znajdą się środki na parking przy szkole i kościele, bo to wstyd, żeby, w takim dużym sołectwie, od tylu lat dzieci wsiadały i wysiadały z autobusów szkolnych na ulicy, a wierni, którzy przyjeżdżają na msze święte, stawiali samochody w lesie.

70


jolasia ~jolasia (Gość)28.09.2023 17:58

Nikt wam tyle nie da co Antek obieca . Już przecież wybudowali wam autostradę S-12 , mostów postawili tyle że ten co jest sam się zawali , a w ogóle ta nie ma drożyzny i wszystko taniocha .

60


go?ć_goŚĆ ~go?ć_goŚĆ (Gość)28.09.2023 12:31

A co to wybory a Antoni sam i bez tekturki z cyferkami. Aż nie chce się wierzyć. Ale zwolennikom wystarczą obietnice. I tak go uwielbiają.60


Dudue ~Dudue (Gość)28.09.2023 12:00

A może to świadczy o tym, że to po prostu nie jest to potrzebne?

30


ja ~ja (Gość)26.09.2023 17:54

Bujda na resorach. Ciekawe, do czyjej kieszeni wpłyną olbrzymie pieniądze za wybudowanie tego przedszkola. Przynajmniej ze dwa można wskazać w samym Sulejowie. Zastanawia, dlaczego pan burmistrz nie chce budować normalnego obiektu, np. takiego jak w Gorzkowicach, który został oddany w dniu 4 września. Ogólny koszt inwestycji w Gorzkowicach był niższy niż przewidywany wkład własny sulejowskiego urzędu w to "wypasione" przedszkole! O co tu chodzi i kto na tym zarobi? Podejrzewam, ze tajemnica tego wszystkiego tkwi w pytaniu, które właśnie postawiłem. https://epiotrkow.pl/news/Nowe-przedszkole-juz-tetni-zyciem,52342

161


Alan ~Alan (Gość)27.09.2023 09:59

I radni pozwalają na te fanaberie ? Wszyscy do wymiany. Także za te nietyczne podwyżki swoich wynagrodzeń jakie sobie wzajemnie zrobili.

50


WKU. ~WKU. (Gość)27.09.2023 11:42

To jest nie moralne jak pisowcy do swoich brudnych celów propagandowych nie wąchają się wykorzystać nawet dzieci.

60


wkkw ~wkkw (Gość)26.09.2023 19:03

Rozumiem że przedszkole w Sulejowie będzie z włoskiego marmuru - za takie pieniądze!!

91


Jumbo ~Jumbo (Gość)26.09.2023 21:21

Gigantomania !!! Kładki, plac defilad, jakieś boiska plażowe, a teraz przedszkole za 14 milionów, a głupiej małej salki gimnastycznej przy szkole na Podklasztorzu przez prawie 10 lat nie potrafią zrobić za milion czy dwa. Może to za mały wydatek taka salka ? Do tego jeszcze chodzą pomysły o włączeniu SP2 do SP1. Już czas w końcu zastopować to wizjonerstwo za ciężkie miliony.

111


Proste ~Proste (Gość)26.09.2023 21:34

Było nie wydawać na nikomu nie potrzebną kładkę obok mostu, byłoby na kilka przedszkoli.

102


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat