Artykuły do tagu: Dotacje

ERGO Hestia i Fundacja APH ogłaszają program dotacyjny dla polskiej kultury
ERGO Hestia i Fundacja Artystyczna Podróż ogłaszają Ogólnopolski Program Dotacyjny Artystyczna Podróż Hestii na 2024 rok. W ramach programu wybranych zostanie do 7 wystaw, które otrzymają dofinansowanie na produkcję, wynagrodzenia dla artystów i artystek, działania edukacyjne i promocyjne. Całkowita kwota dotacji przewidzianych na 2024 rok wynosi 500 000 zł. Nabór wniosków rusza 15 listopada 2023 roku.
Dofinansowanie na inwestycje w lokalnych firmach przemysłowych
W listopadzie br. uruchomiony zostanie nabór wniosków o dofinansowanie wspierający inwestycje na obszarach okołogórniczych województwa łódzkiego. Konkurs jest doskonałą okazją dla lokalnych firm przemysłowych planujących przedsięwzięcia inwestycyjne w najbliższych miesiącach. Bezzwrotna dotacja może pokryć nawet 70% poniesionych kosztów.
Miejskie dotacje dla stowarzyszeń kulturalnych z Piotrkowa
W tym roku na wsparcie inicjatyw kulturalnych piotrkowskich stowarzyszeń przeznaczono z kasy miejskiej 119 tysięcy złotych, czyli o 48 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Na jakie pomysły organizacji pozarządowych rozdysponował pieniądze Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego?
Urząd Miasta i Gminy w Rozprzy po remoncie otworzy się na osoby ze szczególnymi potrzebami
Trwają prace budowlane związane z utworzenie dostępnego Biura Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miasta i Gminy w Rozprzy. Ich celem jest przebudowa części pomieszczeń biurowych na parterze budynku z myślą o osobach z niepełnosprawnościami.
Kto w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zdobył „Moce nadŁódzkie”?
Dziś podpisano umowy dotyczące dwóch ofert dofinansowanych z wojewódzkiego programu „Moce nadŁódzkie”, które zrealizowane zostaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwsza z nich to projekt „Dąb Papieski - żywy pomnik pamięci Jana Pawła II” zgłoszony przez OSP Przygłów. Drugą jest koncert patriotyczny organizowany w Wolborzu przez Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa z Piotrkowa Trybunalskiego.
Co z ofertami dla bezrobotnych w powiecie piotrkowskim?
Jak aktualnie wygląda kwestia ofert pracy w powiecie piotrkowskim? Co z bezrobociem i na jakie wsparcie mogą liczyć osoby szukające zatrudnienia? - na te pytania odpowiedziała Dorota Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.
Wsparcie dla przyszłych rodziców i zachęcanie do aktywności
Województwo Łódzkie pomaga spełniać marzenia. W oddziale szpitalnym im. Madurowicza można zrobić kompleks badań i przystąpić do leczenia niepłodności. Ale to niejedyne wsparcie, jakiego udzielił samorząd województwa w ostatnim czasie.
Pierwsze dotacje rozdane, kolejne czekają
Już ponad 40 wniosków na wymianę pieca z gminną dopłatą złożyli mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska. Zakończył się pierwszy etap naboru, ale są jeszcze wolne środki. Każdy, kto chciałby otrzymać 5 tys. złotych dotacji i pozbyć się „kopciucha” może jeszcze złożyć wniosek.
Duże pieniądze na zabytki sakralne w mieście i regionie 
Ponad 3 miliony złotych na wykonanie prac modernizacyjnych otrzymają kościoły z terenu Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego. Pieniądze będą pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Rusza program grantowy dla Kół Gospodyń Wiejskich
Termin na złożenie wniosku mija 15 września. Pula środków w programie grantowym wynosi aż 100 tys. zł brutto!
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat