Advertisement

Artykuły do tagu: Aplan

Dofinansowania do odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców województwa łódzkiego
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. Na dotacje będą mogły liczyć projekty mające na celu realizację inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii, w tym montaż instalacji fotowoltaicznej, budowę przydomowych elektrowni wiatrowych, kolektorów słonecznych oraz kotłów na biomasę. Wnioski można składać do 1 października 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2024 r.
Kino letnie z Funduszami Europejskimi
Kolejne wakacje w Województwie Łódzkim mijają pod znakiem kina letniego, czyli bezpłatnych seansów filmowych pod chmurką organizowanych przez Urząd Marszałkowski i dofinansowanych przez Fundusze Europejskie. Podczas weekendowych pokazów można nie tylko obejrzeć ulubiony film, zjeść darmowy popcorn lub watę cukrową, ale również dowiedzieć się czegoś więcej o Funduszach Europejskich, czy spędzić atrakcyjnie czas z rodziną i znajomymi.
Dofinansowania do dróg wojewódzkich
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. Na dotacje będą mogły liczyć projekty stawiające sobie za cel modernizację, przebudowę, a nawet budowę dróg wojewódzkich. Wnioski można składać do 29 września 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień 2023 r.
Rozwój pracowników dzięki Funduszom Europejskim
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. Na dotacje będą mogły liczyć projekty wspierające rozwój pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców oraz ich przystosowanie do zmian społeczno-gospodarczych. Wnioski można składać do 21 sierpnia 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na październik 2023 r.
Dofinansowania na racjonalną gospodarkę odpadami
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. Na dotacje będą mogły liczyć projekty mające na celu zapobieganie powstawaniu odpadów lub promujące ponowne ich użycie. Instytucją ogłaszającą nabór jest Zarząd Województwa Łódzkiego. Wnioski można składać do 11 sierpnia 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień 2023 r.
Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim
Zamki i grody są nieodłącznym elementem kultury naszych przodków, ich dorobku artystycznego i architektonicznego. Stanowią świadectwo minionych wieków. Dzięki renowacjom współfinansowanym przez Fundusze Europejskie chronione jest dziedzictwo kulturowe. Okres wakacji to znakomity czas, by zwiedzić te wyjątkowe miejsca, wziąć udział w niezwykłych wydarzeniach i poczuć powiew historii. W czerwcu w ramach cyklu letnich wydarzeń plenerowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego odbędzie się pikniki „Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim”.
07.06.2023 09:40
Szlak wodny na Pilicy
Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowania z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje na terenie powiatu piotrkowskiego z pewnością przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. Przy wsparciu Funduszy Europejskich zagospodarowano turystycznie tereny nad rzeką Pilicą na odcinku od Maluszyna do Sulejowa. Powstało tam doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego oraz turystów z całego województwa.
Góra spokoju w Łódzkiem
Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowań z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje z pewnością przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. W miejscowości Inowłódz rozbudowano dawny ośrodek wypoczynkowy. Nowe miejsca hotelowe w atrakcyjnej okolicy przyczyniły się do rozwoju turystyki weekendowej oraz wzmocnienia lokalnej i regionalnej gospodarki turystycznej gminy i powiatu.
Hotel Podklasztorze w Sulejowie
Poszerzenie oferty turystycznej województwa łódzkiego nie byłoby możliwe bez dofinansowań z Funduszy Europejskich, to one wspierają i rozwijają turystykę aktywną. Atrakcje na terenie powiatu piotrkowskiego przyciągają nie tylko mieszkańców okolicznych miejscowości, ale i turystów z całego kraju. W Dolinie rzeki Pilicy, w pobliżu Zalewu Sulejowskiego zrewitalizowano część średniowiecznego Opactwa Cystersów i utworzono tam niezwykły hotel. Nowe miejsce służące odpoczynkowi oraz rekreacji przyczyniło się do rozwoju turystyki weekendowej oraz wzmocnienia lokalnej i regionalnej gospodarki turystycznej miasta.
Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2023
Jubileuszowa, X edycja DOFE zbliża się wielkimi krokami. Od 12 do 14 maja w całej Polsce, również w województwie łódzkim, odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2023. Pokazujemy, ile zrealizowano ważnych projektów i jak, dzięki Funduszom Europejskim, zmieniło się nasze województwo. Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdują się koncerty, warsztaty, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat