Advertisement

Polonia i Piotrkowianin z dofinansowaniem

Niedziela, 01 października 202322
Piotrkowskie klub sportowe wzbogaciły się o dodatkowe środki finansowe. Mowa o Polonii Piotrków oraz Piotrkowianinie. Tym ekipom przyznano dofinasowanie od PGE GiEK.
fot.: M. Adamczyk fot.: M. Adamczyk

MKS Piotrkowianin otrzymał 40 tysięcy złotych. Przyznane środki głównie mają być głównie na szkolenie dzieci i młodzieży.

Jako MKS Piotrkowianin jesteśmy liderem w szkoleniu dzieci i młodzieży. W strukturach klubu mamy aż 120 dzieci. Trenują w ośmiu grupach młodzieżowych oraz jednej grupie seniorskiej, która od tego sezonu występuje w pierwszej lidze regionalnej. W ubiegłym roku nasze grupy młodzieżowe w rozgrywkach wojewódzkich zakończyły zmagania na podium, z czego aż cztery zdobyły mistrzostwo województwa łódzkiego. Warto też wspomnieć o drużynie Mariusza Śpiewaka z rocznika 2005, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski szkół ponadgimnazjalnych - mówi Przemysław Jankowski z Piotrkowianina. - Dzięki takim dofinansowaniom jesteśmy w stanie cały czas utrzymywać nasze ambitne cele i dążyć do tego, aby jak najwięcej naszych wychowanków występowało na parkietach Superligi -  dodaje Przemysław Jankowski.  

Zadowolenia nie ukrywają także przedstawiciele Polonii Piotrków, którzy dzięki dotacji wzbogacili się o 15 tysięcy złotych. Pozyskane pieniądze przydadzą się m.in. na zakup sprzętu. 

Takie dofinansowanie jest wręcz niezbędne. Nasz klub posiada pięć młodzieżowych drużyn oraz zespół seniorski w 4. lidze i w piotrkowskiej klasie B. Pieniądze przeznaczamy na zakup sprzętu dla dzieci i zawodników naszych zespołów. Bez tego dofinansowania ciężko byłoby sobie pozwolić. Wyjazdy, treningi, zapewnienie sprzętu, to generuje naprawdę duże kwoty, o których ludzie nie wiedzą  - mówi  Błażej Różycki, dyrektor sportowy Polonii Piotrków.

Jak ważne jest wspieranie młodzieży, podkreślał podczas piątkowej (29.09) konferencji zorganizowanej w hali Relax, Grzegorz Lorek. 

Priorytetem jest inwestowanie w dzieci oraz młodzież. Jeżeli nie zadbamy o młode pokolenie, jeżeli nie będziemy dążyć do tego, żeby nasze dzieci ćwiczyły oraz rozwijały się w zdrowiu ogólnym, to w przyszłości nie będziemy mieć radości ze zdrowych Polek i Polaków. A to jest bezcenne. Dlatego szczególnie trzeba pomagać klubom z regionu - mówi poseł na Sejm Grzegorz Lorek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dsads ~dsads (Gość)04.10.2023 14:30

Jeszcze poseł Lorek.
Czy opalenizna zdobyta została pod włoskim niebem?
Gdybym się mylił - proszę o sprostowanie.
Ja na wyjeździe nie byłem od 5 lat.
Takie życie. Nie mam tyle czasu.

00


Jhg ~Jhg (Gość)02.10.2023 21:49

Lorek nawet jak stoisz ten wyraz twarzy i ręce splecione oby więcej nie musiał cię ogladac

01


psycholog ~psycholog (Gość)02.10.2023 15:59

A dlaczego inne kluby nie dostały? Jaki był klucz?

20


.... ~.... (Gość)02.10.2023 15:22

Polonia zwróciła się o to dofinansowanie do p.posła Lorka i on pomógł je uzyskać.Dziękujemy panie Pośle Lorek za całokształt pana pracy.Wiem że to nie pierwsze takie dofinansowanie dla klubu

31


Rt ~Rt (Gość)02.10.2023 14:12

Lorek odejdź w nieslawie

33


fdsf ~fdsf (Gość)02.10.2023 12:23

Ten Pan w środku minę ma bezcenną. Coś go bardzo denerwuje ale gryzie to w sobie.

40


otochodzi ~otochodzi (Gość)02.10.2023 08:26

Ani PiS na to dał, ani rząd, ani tym bardziej Lorek. To my na to daliśmy, a oni dysponują pieniędzmi z naszych podatków. Jeśli to się komuś nie podoba się kto rozdaje, to może próbować to zmienić 15 pisdziernika. Jeśli ktoś nie chce tego zmieniać tego samego dnia będzie miał okazję to zrobić, a jeśli kogoś wali co dzieje się z jego kasą i jest mu wszystko jedno kto dzieli, to niech śpi dalej.

34


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)01.10.2023 17:52

A co z innymi klubami? Jest jeszcze MKS Piotrcovia, Concordia, UKS Piotrcovia...
Też szkolą dzieci i pieniędzy nie dostają. Piotrcovia drugi sezon na 4 miejscu w rozgrywkach a Piotrkowianin ostatnio ledwo się utrzymał. Ciekawe na jakich zasadch te pieniądze są wogole przyznawane...
A już zupełnym absurdem dla mnie jest że piotrkowskie drużyny piłkarskie muszą płacić za korzystanie z miejskiego boiska na Żwirkach.Gdzie tu jest Urząd Miasta, władze OSiru i posłowie z regionu piotrkowskiego?
Za te pieniądze można byłoby zorganizować obozy piłkarskie, szkolenia dla trenerów czy pokupować sprzęt na treningi.

132


.... ~.... (Gość)01.10.2023 17:16

Poseł Lorek najlepszym posłem Ziemi Piotrkowskiej.Dziękujemy.

812


prawnik ~prawnik (Gość)01.10.2023 21:39

A co ma wspólnego poseł Lorek z dofinansowanie PGE?

52


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat