Artykuły do tagu: Fundusze Europejskie

Zagłosuj na najlepszą inwestycję w konkursie „Inwestycja z perspektywą”
Trwa głosowanie internetowe w konkursie Serwisu Samorządowego PAP na najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich. Laureatów konkursu wybiorą internauci. Zapraszamy do oddawania głosów!
Szansa dla firm w programie HORYZONT Europa
HORYZONT Europa to nowy program finansowany z Funduszy Europejskich, który będzie wspierał naukowców, samorządy, czy organizacje pozarządowe w zakresie badań naukowych i innowacji. Jego działanie przyczyni się do poprawy sytuacji klimatycznej, zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju technologii cyfrowych. Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi organizuje pod koniec listopada webinarium, którego celem będzie zapoznanie przedsiębiorców z zasadami uczestnictwa i finansowania projektów w ramach Programu Ramowego HORYZONT Europa, a tym samym zachęcenie ich do wzięcia udziału w ogłoszonych naborach.
Szpital Kopernika w województwie łódzkim po rozbudowie
Zakończył się pierwszy etap rozbudowy Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. To największa placówka medyczna w regionie specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu nowotworów. Główny budynek zyskał nową izbę przyjęć dla pacjentów onkologicznych i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, poradnie specjalistyczne, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia dla lekarzy koordynatorów. Było to możliwe dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz wykorzystaniu środków własnych szpitala.
Kardiologia w Biegańskim w województwie łódzkim już działa
9 października 2023 roku otworzono odnowiony Oddział Kardiologiczny w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Odgrywa on kluczową rolę w zapewnieniu wysokiej jakości opieki kardiologicznej oraz leczenia pacjentów z terenu całego województwa łódzkiego. Oddział został przebudowany i doposażony w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu poprawiła się jakość usług medycznych, a placówka stała się bardziej dostępna. Było to możliwe dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz wykorzystaniu środków własnych szpitala.
Dofinansowania do usług społecznych i zdrowotnych
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. Na dotacje będą mogły liczyć projekty realizujące usługi opieki zdrowotnej, usługi opiekuńcze, usługi w postaci mieszkań wspomaganych oraz opiekę dla osób potrzebujących wsparcia. Wnioski można składać do 20 października 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień 2023 r.
Jak promować projekty dofinansowane przez Fundusze Europejskie?
Informowanie i promowanie dofinansowanego projektu to jeden z kluczowych obowiązków każdego beneficjenta Funduszy Europejskich. Beneficjent powinien informować o uzyskaniu wsparcia zgodnie z ustalonymi wytycznymi. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie organizuje pod koniec października webinarium, którego celem będzie zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi promocji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027.
Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą skorzystać z dofinansowań z Funduszy Europejskich
Polska jest liderem inwestowania i wdrażania Funduszy Europejskich, który sprawnie i efektywnie wykorzystuje przyznane środki. Są one dla naszych firm nie tylko impulsem inwestycyjnym, ale i szansą na zwiększenie konkurencyjności. Wspierają działania na rzecz klimatu, programy społeczne i zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Już wkrótce mieszkańcy Województwa Łódzkiego będą mogli dowiedzieć się jak zdobyć środki na otwarcie działalności gospodarczej oraz dotacje i pożyczki na rozwój firmy w nowej perspektywie finansowej 2021-2027 w Mobilnych Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich.
Dofinansowania do odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców województwa łódzkiego
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. Na dotacje będą mogły liczyć projekty mające na celu realizację inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii, w tym montaż instalacji fotowoltaicznej, budowę przydomowych elektrowni wiatrowych, kolektorów słonecznych oraz kotłów na biomasę. Wnioski można składać do 1 października 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2024 r.
Kino letnie z Funduszami Europejskimi
Kolejne wakacje w Województwie Łódzkim mijają pod znakiem kina letniego, czyli bezpłatnych seansów filmowych pod chmurką organizowanych przez Urząd Marszałkowski i dofinansowanych przez Fundusze Europejskie. Podczas weekendowych pokazów można nie tylko obejrzeć ulubiony film, zjeść darmowy popcorn lub watę cukrową, ale również dowiedzieć się czegoś więcej o Funduszach Europejskich, czy spędzić atrakcyjnie czas z rodziną i znajomymi.
Dofinansowania do dróg wojewódzkich
Trwa przyjmowanie wniosków w ramach naboru do nowego konkursu na projekty współfinansowane z Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2021-2027. Na dotacje będą mogły liczyć projekty stawiające sobie za cel modernizację, przebudowę, a nawet budowę dróg wojewódzkich. Wnioski można składać do 29 września 2023 r. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień 2023 r.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat