Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie brali udział w akcji sadzenia drzew i krzewów zorganizowanej przez prezydenta miasta. Nietypowa lekcja ma przybliżyć młodzieży świat ekologii i dbałość o dobro wspólne.
Przedstawicielka Ministerstwa Edukacji przyjechała do Szkoły Podstawowej w Niechcicach. To m.in. w ramach wizytacji szkolnej. Wiceminister Katarzyna Lubnauer zobaczyła efekt pracy po niedawno zakończonej termomodernizacji przeprowadzonej w tamtejszej placówce.
Ponad 300 hodowców przyjechało w niedzielę (03.03.2024) do Piotrkowa Trybunalskiego, by zaprezentować swoje psy. To w związku z III Krajową Wystawą Psów Ras Myśliwskich, która została zorganizowana w hali "Relax".
Michał Rawita-Witanowski to bohater kolejnej publikacji piotrkowskiego Archiwum Państwowego. Autorzy podkreślają, że jest to pozycja dla każdego, zarówno zawodowych historyków, pasjonatów, ale także dla rodzinnych archiwistów. Jej promocja, a zarazem premiera specjalnie na tę okazję przygotowanej wystawy, odbyła się w poniedziałek (26.02.2024) w siedzibie archiwum.
Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy. Taki prezent postanowili podarować rodzice uczniom uczęszczającym do tej placówki.
Wernisaż wystawy "Kamyk jakiego pamiętamy" odbył się w czwartek w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK w Piotrkowie. Wystawa została poświęcona śp. Krzysztofowi Kamińskiemu, który pozostanie w pamięci wielu jako reżyser, aktor, niepokorny duch, człowiek teatru o wyjątkowym głosie i autor wielu spektakli.
Ośrodek Edukacji Artystycznej MOK i Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery zapraszają 1 lutego o godz. 18.00 do OEA MOK (ul. Słowackiego 13) na wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem "KAMYK jakiego pamiętamy".
W związku z usuwaniem awarii rozdzielczej sieci ciepłowniczej znajdującej się w rejonie Al. 3 Maja 6 w Piotrkowie, w najbliższą środę wstrzymana zostanie dostawa ciepła. Utrudnienia potrwają do godzin wieczornych.
Transport dostawczy jest nieodłącznym elementem funkcjonowania wielu firm i instytucji, które muszą przewozić towary, materiały lub osoby na różne odległości. Jednak tradycyjne samochody dostawcze z silnikami spalinowymi generują duże ilości dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, które szkodzą środowisku i zdrowiu ludzi. Dlatego coraz większe znaczenie ma poszukiwanie zrównoważonych alternatyw, które będą mniej obciążać klimat i zasoby naturalne. Jedną z takich opcji są elektryczne samochody dostawcze, które zasilane są energią elektryczną zamiast paliwa. W tym artykule przyjrzymy się trendom w dziedzinie samochodów dostawczych, zwłaszcza elektrycznych, i ich wpływowi na zrównoważony rozwój transportu lokalnego.
Boże Narodzenie to okres wyjątkowy. Święta poprzedzają liczne spotkania opłatkowe, wigilie i jasełka organizowane w różnych gminach naszego regionu. Takie wydarzenie mają za sobą już mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckie.