„Wioska Wikinga” w Piotrkowie. Piknik historyczny na terenie Akademii Piotrkowskiej

Niedziela, 19 maja 20245
Piknik historyczny „Wioska Wikinga” odbywa się na boisku Akademii Piotrkowskiej. To już 11. edycja tego wydarzenia, które przyciąga pasjonatów historii z Piotrkowa i regionu.

Ładuję galerię...

Podczas tegorocznego wydarzenia uczestnicy mogą m.in.: obejrzeć pokaz musztry legionu rzymskiego, zobaczyć średniowieczne obozowisko z czasów Słowian i Wikingów, wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych z garncarstwa, plecionkarstwa, kowalstwa, tkactwa, wytwarzania łuków i kolczug oraz zapoznać się z uzbrojeniem i wyposażeniem ówczesnych wojów.

 

 

Ponadto w programie festynu przewidziano: pokaz XIX-wiecznej mody mieszczańskiej, wystawę sprzętu i uzbrojenia żołnierzy od II wojny światowej po czasy współczesne, ruchome muzeum pożarnictwa, potyczki barbarzyńców z legionistami rzymskimi oraz wiele innych atrakcji.

 

 

Na jednym ze stoisk jest tzw. dzika kuchnia, na której przyrządzano potrawy z tego, co oferuje matka natura w terenie, czyli dzikie rośliny jadalne, ich owoce, korzenie i inne obiekty zbieractwa.

 

 

Wśród odwiedzających "Wioskę Wikinga" był także prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Juliusz Wiernicki. 

Bardzo się cieszę, że takie inicjatywy mają miejsce w Piotrkowie. Przy każdym stoisku się zatrzymałem, bo wszystkie są naprawdę wyjątkowe. Jest tutaj wielu pasjonatów. Tak jak zapowiadałem, zrobię wszystko, aby miasto jeszcze bardziej zaangażowało się we współpracę z takimi inicjatywami. Jesteśmy w stałym kontakcie z panem rektorem Jackiem Bonarkiem. Przed nami juwenalia, w które też chcę się zaangażować i działamy dalej - mówił w rozmowie z naszym reporterem prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki.

Wydarzenie na terenie Akademii Piotrkowskiej potrwa do godziny 18.00.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Asterix2 ~Asterix2 (Gość)20.05.2024 18:29

Serwis fotograficzny trochę wybiórczy. Jak widać nie wszystkie stoiska uznane zostały za warte uwiecznienia. Dobrze, że nie dla próżnej chwały, nie dla pieniędzy, się w dni wolne pracuje...

40


palaczy pozdrawiam ~palaczy pozdrawiam (Gość)19.05.2024 20:12

Tak Wikingowie dopływali tu Strawą i zostawili mnóstwo artefaktów, Dlatego dziś możemy się bawić i korzystać z wykopów wielu wieków. Była tu bieżnia od ix wieku.Sam Mieszko I rzucał tu dyskiem i skakał w dal. Wybitne miejsce archeologiczne.

64


a waj nto ~a waj nto (Gość)19.05.2024 20:03

ja mógłbym Wikingów nauczyc destylowac alkohol. Bysmy podbili reszte swiata

53


Jasiu ~Jasiu (Gość)19.05.2024 15:46

Korci mnie żeby zapytać czy ci barbarzyńcy byli z poprzedniej czy aktualnej wierchuszki?

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat