Pierwszy mieszkaniec powiatu piotrkowskiego przyszedł na świat w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w poniedziałkowe (03.01.2022) przedpołudnie. Rodzice chłopca pochodzą z Rakowa w gm. Moszczenica. Dziecko waży 3 kg i mierzy 53 cm. Cały czas czekamy natomiast na pierwszego w 2022 roku mieszkańca Piotrkowa Trybunalskiego.
Przełom roku to zawsze czas podsumowań. W pierwszym dniu 2022 roku także i my pokusiliśmy się o małe wspomnienia tego, co w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy najbardziej interesowało naszych czytelników.
Gmina Aleksandrów otrzymała kolejne dofinansowanie ze środków budżetu państwa na inwestycje na swoim terenie. Dla gminy zostało przyznane ponad 2,5 mln zł na. Pieniądze będą przeznaczone na prace związane z budową kanalizacji.
Czas przerwy świątecznej jest bardzo pracowicie wykorzystany w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Trwają tam remonty pracowni weterynaryjnej, produkcji roślinnej i językowej.
Kolejne zmiany w organizacji ruchu czekają kierowców na odcinku autostrady A1 między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód a Piotrków Trybunalski Południe. Ma to związek z ostatecznym wprowadzeniem ruchu na całej szerokości jezdni zachodniej na długości ok. 4 kilometrów.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który kierując bmw nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 19-latek uciekał przed funkcjonariuszami, ponieważ był nietrzeźwy. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet do 5 lat więzienia.
Jan Łaski, znany i ceniony muzyk, kompozytor, akordeonista, pedagog, kierownik kapeli ludowej "Tkacze" z Moszczenicy, został tegorocznym laureatem tytułu honorowego "Za zasługi dla Powiatu Piotrkowskiego".
19 kolizji, ale bez wypadku, 41 mandatów oraz trzech kierowców w stanie nietrzeźwości - to najważniejsze statystyki świątecznego weekendu na drogach Piotrkowa i regionu.
Jeszcze przed światami Bożego Narodzenia Rada Powiatu Piotrkowskiego przyjęła budżet na 2022 rok. Znalazło się w nim wiele ważnych inwestycji, a deficyt ma wynieść tylko nieco ponad 400 tys. złotych.
Jak dobrze znamy swoje miasto? Zapewne kojarzymy nazwy większości ulic, parków czy budynków. Czy przechadzając się ulicami Wolborza zwróciliście kiedyś uwagę na detale architektoniczne: klamki, cegły, balustrady czy płoty?