W wieku 52 lat zmarł były radny piotrkowskiej Rady Miasta Paweł Wojtania.
Gotowy jest "Raport o stanie miasta" za 2020 rok, który można już pobrać ze strony Biuletynu Informacji Publicznej. Wraz z jego publikacją urząd miasta uruchomił specjalny adres mailowy debata@piotrkow.pl, na który można wysyłać opinie, uwagi i pytania dotyczące dokumentu.
3 mln zł mniej z PIT i o 6 mln zł niższe, od planowanych, dochody miejskich jednostek – to główna część strat ubiegłorocznego budżetu miasta spowodowana epidemią koronawirusa. Dane za pierwszy kwartał 2021 zapowiadają, że ten rok będzie jeszcze trudniejszy.
Publiczna toaleta na placu Niepodległości w Piotrkowie nie działa. Mieszkaniec, mimo uiszczonej opłaty, nie mógł skorzystać z miejskiego szaletu. Usterka szybko została jednak naprawiona przez pracowników ZDiUM.
Klub radnych PiS w Piotrkowie, zwrócił się do magistratu z prośbą o możliwość ustawienia na terenie miasta tzw. Piotrkowskiego Serca Pomocy. Można byłoby wrzucać do niego plastikowe nakrętki. Dzięki temu każdy mógłby pomóc osobom potrzebującym.
41. miejsce zajął Piotrków w rankingu szkodowości kierowców w polskich miastach. Do spowodowania co najmniej jednej szkody przyznał się blisko co czwarty mieszkaniec posiadający ubezpieczenie OC. Statystycznie najczęściej z usług ubezpieczyciela musieli korzystać 41-letni właściciele jednej z popularnych marek samochodów osobowych.
Do najbliższej środy (24.03) zamknięta dla ruchu będzie ul. Twardosławicka w Piotrkowie. Jest to związane z zaplanowanym remontem.
Do końca marca piotrkowianie mają czas, aby wyrazić swoją opinię dotyczącą kierunków rozwoju miasta do 2030 roku. Do wypełniania specjalnej ankiety zachęcają miejscy urzędnicy.
- Dlaczego osoby, które korzystają z programu "Rodzina +4" nie mogą wyrobić Piotrkowskiej Karty Mieszkańca? - pytał na antenie Strefy FM, piotrkowianin Marcin Pietras. który postanowił skierować w tej sprawie petycję do rady miasta Piotrkowa, wzywając do usunięcia zapisów wykluczających rodziny wielodzietne ze wspomnianego programu.
Sesje piotrkowskiej Rady Miasta od blisko roku odbywają się w trybie korespondencyjnym. Zakłada on, że po zapoznaniu się z porządkiem obrad, radni przesyłają ewentualne pytania oraz informację jak głosują do Urzędu Miasta, a podczas samej sesji przewodniczący tylko odczytuje wyniki. Takiemu trybowi obrad sprzeciwiają się radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy skierowali pismo w tej sprawie do wojewody.