Artykuły do tagu: zmiany

Zmiany w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie
Jolanta Piwowarska pełni funkcję Prokuratora Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim. Decyzją Prokuratora Krajowego zastąpiła Magdalenę Witko, która obecnie swoje obowiązki pełni w Prokuraturze Regionalnej w Łodzi.
Zmiany obwodów głosowania
Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego Nr 24/2024 w sprawie zmian w podziale Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na stałe obwody głosowania w wyborach do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego część mieszkańców będzie oddawała swoje głosy w innych siedzibach komisji wyborczych niż wcześniej.
Zmiany w rozkładach MZK. Będzie nowa linia
Od 1 lutego 2024 roku wprowadzone zostaną istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Najważniejsza z nich to uruchomienie nowej linii autobusowej nr 3. Zmienią się też trasy linii: 2, 5 i 6. Szczegółowy opis zmian znajdziecie poniżej.
Rewolucja w okręgach wyborczych w Piotrkowie? Czekają nas spore zmiany
7 kwietnia najprawdopodobniej odbędą się wybory samorządowe. Wybierać będziemy m.in. radnych. W Piotrkowie czeka nas jednak mała rewolucja pod tym kątem. Zmieniły się bowiem granice okręgów wyborczych.
Szykują się zmiany na kilku piotrkowskich drogach
Wiele wskazuje na to, że niebawem na kilku piotrkowskich drogach zmieni się organizacja ruchu. Dotyczy to ulicy Moryca, Sulejowskiej, Modrzewskiego, Polnej i Zamurowej.
Ulica Moryca będzie biegła nowym śladem. Wstępne porozumienie władz Piotrkowa i Rozprzy.
Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, pomiędzy władzami Piotrkowa i Rozprzy prowadzone są zaawansowane rozmowy w sprawie zmiany przebiegu ulicy Moryca. Obecny jej szlak uniemożliwia dostosowanie jej parametrów do istniejącego obciążenia ruchem pojazdów.
Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za ubiegły rok
Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za 2022 rok, który potrwa do 2 maja. Jak podaje Ministerstwo Finansów, w usłudze Twój e-PIT na podatników czekają zeznania przygotowane przez administrację skarbową. Przedsiębiorcy będą mogli wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje.
Zmiany podatkowe a rozliczenia roczne - jak Polski Ład wpłynął na zarządzanie podatkami
Rozliczenia podatkowe od wielu lat stanowiły dla podatników znaczne wyzwanie. Większość z nich starała się oddelegować zadanie prowadzenia rozliczania podatków specjalistom z biur rachunkowych i księgowym. Od jakiegoś czasu dokonać tego może każdy podatnik we własnym zakresie, bez wychodzenia z domu. Pewne wątpliwości i problemy zaczął jednak wzbudzać Polski Ład. Jak prowadzić rozliczenia za rok, w którym obowiązywał?
PANEK CarSharing rozpoczyna rok zmianami w ofercie
PANEK CarSharing, największy polski operator usługi wynajmu samochodów z aplikacji w smartfonie, wraz z nowym rokiem wprowadza szereg zmian upraszczających ofertę i dostęp do samochodów. Zmiany dotyczą również cennika, w którym oprócz rozliczenia kilometrowego pojawił się pakiet dobowy z niską ceną za kilometr jazdy.
Jakie zmiany podatkowe czekają nas w tym roku?
Ubiegły rok to duże zmiany podatkowe. Nie zawsze proste. Jaki będzie pod tym względem rok 2023? O tym rozmawialiśmy z Joanną Gniewaszewską-Durską, naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat