Reklama

W piątek nadzwyczajna sesja piotrkowskiej Rady Miasta

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 31 sierpnia 2021284223
Na piątek (3 września), przewodniczący Marian Błaszczyński zwołał XLII sesję Rady Miasta. Radni mają przegłosować m. in. zmiany w budżecie miasta na 2021 rok. Sesja ponownie odbędzie się w trybie korespondencyjnym, a jej transmisja rozpocznie się o godzinie 12:00.
styczniowa korespondencyjna sesja RM | fot. radni.info

Kolejna nadzwyczajna sesja piotrkowskiej RM została zwołana na wniosek prezydenta Krzysztofa Chojniaka i odbędzie się według następującego porządku: 

 

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Podjęcie uchwał w sprawie:

2.1. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Piotrkowa Trybunalskiego;

2.2. zmiany budżetu miasta na 2021 rok;

2.3. zmiany uchwały Nr XL/733/14 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 29 stycznia 2014 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali użytkowych na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub czas nieoznaczony oraz w przypadku, gdy po umowie zawartej na czas oznaczony do 3 lat strony zawierają kolejne umowy, których przedmiotem jest ten sam lokal.

3. Zamknięcie Sesji.


Zainteresował temat?

0

8


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go ~go (Gość)06.09.2021 10:02

to radny Czyżyński głosował z Egiptu, ciekawe kiedy dojdzie korespondencja, żyć nie umierać i brać miejską kasę, przynajmniej mają się za co bawić

20


Rem ~Rem (Gość)01.09.2021 08:27

Panie Prezydencie,
Z przykrością obserwuje to co się dzieję w moim miescie. Zbiornik jeziora Bugaj nie zagospodarowany, tabor mzk w koszmarnym stanie, żadnych miejskich inwestycji, miasto brudne, zaśmiecone, a pan z wielką pompą otwiera 20m nowego chodnika i dwie nowe karuzele na osiedlu. Koszty życia coraz wyższe, oferta kulturalna żadna, na każdym kroku oszczędności i cięcia. Miasto zadłużone. Mlodzi ludzie uciekają. Kiedyś historia pana oceni, ale ta ocena będzimiażdżąca.

131


suweren ~suweren (Gość)01.09.2021 13:45

A może by tak w ramach oszczędności dla miasta, za zdalne sesje Rady Miejskiej wszystkim radnym obniżyć uposażenie np. o 50%? Kto jest za?

41


? ~? (Gość)01.09.2021 12:03

W Piotrkowie rada miasta nie jest zupełnie potrzebna, jak i prezydent tego zaścianka. Wszystkie głosowania przechodzą mniej więcej stosunkiem 19:6 na korzyść rządzących. Nie lepiej domyślnie zapisać we wszystkich uchwalanych dokumentach taką większość głosów, a radę przegonić na cztery wiatry? Co miesiąc daje to oszczędność kilkudziesięciu tysięcy złotych na diety i inne darmowe przywileje dla "wybrańców", a licząc ich rodziny to nawet kilkakrotnie więcej. Zrobić ponadto etat dla rozdawacza kwiatków z byle okazji, bo do tego pan Ch. tylko się nadaje, pana Ch. na zieloną trawkę i kolejne kilkanaście tysięcy oszczędności. Piotrków nie potrzebuje żadnej władzy, bo i tak tu każdy robi co chce i można mu nadmuchać, bo i tak każdy ma jakieś "znajomości". Dlatego to miasto jest brudne, nudne, zacofane i bez żadnych perspektyw na przyszłość.

51


xD ~xD (Gość)31.08.2021 14:35

Tryb korespondencyjny to żenada. Skoro są szczepienia i nie ma restrykcji covidowych to dlaczego nie można przeprowadzić sesji w normalnym trybie!? Pierwsi jesteście do diet, podwyżek, darmowych emzetek oraz brania kasy z każdego źródła. Do wypełniania swoich obowiązków jesteście OSTATNI. Nawet małe gminy dookoła nas prowadzą sesje rad gminy STACJONARNIE i transmitują je w sieci. W byłym mieście wojewódzkim, mieście na prawach powiatu o takiej technologii nasi leniwi rządzący pomyśleć nie raczyli. Od półtora roku nie mamy możliwości śledzenia sytuacji w mieście oraz obejrzenia jakiejkolwiek debaty między ludźmi, których wybraliśmy do reprezentowania nas, którzy biorą za to nasze pieniądze. Prywatny folwark na całego. Myślicie, że skoro nie ma rad miasta, to możecie robić co chcecie? To miasto schodzi na psy, ludzie stąd uciekają, upada każdy pomysł na biznes, inwestorów zero. Oby za 2 lata ludzie nie zapomnieli przy urnach tego jak niszczycliście Piotrków.

283


? ~? (Gość)01.09.2021 06:50

Marian Buziaczek jak Darth Vader...

61


ja moher ~ja moher (Gość)01.09.2021 07:58

No i oczywiście kolejne podwyżki ............ i znowu mohery zyskają, oczywiście w plecy. Sami tego zresztą chcieli i to mają.

51


Łukasz Wiączek ~Łukasz Wiączek (Gość)31.08.2021 18:27

Czyżby głosowanie za odwołaniem rzeczonego pana i buziaczka?
A może radni mają resztki honoru i postanowią wraz z rzeczonym panem złożyć mandaty?

70


słoninowy słoń ~słoninowy słoń (Gość)31.08.2021 23:12

Boskie zdjęcie: śpiący pulmonolog "zabezpieczony" przyłbicą przed podstępnymi wirusami. Gdyby założył maskę spawalniczą, to nikt by się nawet nie skapnął, że śpi. ;)

71


co łaska ~co łaska (Gość)31.08.2021 22:35

Proponuję zrobić składkę na kombinezony kosmonautów dla naszych radnych.
Nareszcie mogliby zebrać się normalnie bez zagrożenia , że się wzajemnie pozarażają straszliwą zarazą.

51


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat