Artykuły do tagu: Urząd

Omówili plan działania na 2024 rok
W Gminnym Centrum Kultury w Grabicy odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Gminnej Spółki Wodnej w Grabicy. Na posiedzeniu obecni byli wójt gminy Krzysztof Kuliński oraz przedstawiciele poszczególnych sołectw, którzy omówili m.in. plan działania na 2024 rok.
Powiatowy Urząd Pracy ma nowego dyrektora
Arkadiusz Niecka objął stanowisko dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie. Do tej pory związany był z urzędami w Łodzi.
Będą nowe parkometry w Piotrkowie. Jakie zmiany czekają kierowców?
Na piotrkowskich ulicach pojawią się nowe parkometry. To efekt niedawno rozstrzygniętego przetargu dotyczącego wyboru operatora Strefy Płatnego Parkowania, którym nadal będzie firma City Parking Group S.A.z Grudziądza.
15.02.2024 14:34
Rosną nowi radni?
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Boryszowie odwiedzili Urząd Gminy w Grabicy. W czwartek (15.02.2024) uczniowie klasy VIII gościli m.in. w gabinecie wójta Krzysztofa Kulińskiego. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży ze strukturą organizacyjną Urzędu Gminy oraz zadaniami realizowanymi przez samorząd gminny.
Minął dokładnie rok od kiedy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przejął realizację świadczeń medycznych, z których prowadzenia zrezygnował powiat piotrkowski, w celu ich zabezpieczenia zdrowotnego dla mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i powiatów ościennych. Z tej okazji w czwartek przed budynkiem szpitala zorganizowano konferencję prasową.
Miasto przyznało stypendia sportowe. Do kogo trafią pieniądze?
2 miliony 7 tysięcy złotych - tyle w 2024 roku Urząd Miasta w Piotrkowie planuje przeznaczyć na wypłatę stypendiów sportowych dla zawodników reprezentujących piotrkowskie kluby. Zdecydowanie najwięcej środków przeznaczono dla szczypiornistów Piotrkowianina.
Szpital w Bełchatowie z kompleksową opieką nad pacjentami z chorobami serca
Oddział kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie rozszerzył swoją działalność. Od kilku miesięcy funkcjonują tu nowocześnie wyposażone pracownie hemodynamiki i elektrofizjologii, a nad sercami pacjentów czuwają najlepsi specjaliści kardiologii interwencyjnej. To oznacza, że mieszkańcy tej części Łódzkiego mają zapewnioną ciągłą i kompleksową opiekę świadczoną w ramach jednej placówki. Nowe pracownie odwiedził Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, który rozmawiał też z kadrą o poszerzonej ofercie szpitala.
Uwaga! Urząd będzie zamknięty
W poniedziałek (22 stycznia) nie załatwcie spraw w Urzędzie Gminy w Woli Krzysztoporskiej. Tego dnia instytucja będzie zamknięta.
Zmiana liderów. Na jakie imiona stawiamy w Piotrkowie?
W piotrkowskim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano w 2023 roku 941 urodzeń. Najpopularniejszym imieniem nadawanym chłopcom był Aleksander. Wśród dziewczynek zwyciężyło imię Pola. Były też jednak mniej oczywiste wybory. Jakie? Sprawdźcie!
Radni zdecydowali. Przyszłoroczny budżet przyjęty
Przy czternastu głosach za, ośmiu przeciw i jednym wstrzymującym piotrkowscy radni przyjęli budżet miasta na 2024 rok. Głosowanie w tej sprawie odbyło się na środowej sesji Rady Miasta.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat