Advertisement

Artykuły do tagu: Projekt

To będzie rok pełen inwestycji
Gmina Czarnocin po raz kolejny wyda rekordowe pieniądze na inwestycje. Takie są założenia, zawarte w projekcie budżetu na 2024 rok. Kwota budżetu po stronie wydatków wynosi ponad 46,3 mln zł z czego wydatki bieżące wynoszą przeszło 22,2 mln zł a wydatki majątkowe – inwestycyjne to 24 mln 322 tys. zł.
Z MOPR-em przeciwko przemocy
Rozjaśniamy świat - to tytuł projektu, który w tym roku realizowany był w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Jego zadaniem było przeciwdziałanie przemocy, a we wtorek w mediatece podsumowano przeprowadzone działania.
Piotrkowianie zdecydowali
Park sportowo-rekreacyjny, przyszkolne boisko, czy w końcu zagospodarowanie zbiornika Bugaj - to tylko część projektów, które mają zostać zrealizowane w Piotrkowie Trybunalskim w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zdecydowało o tym blisko 26 tysięcy głosów oddanych przez piotrkowian w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Zwycięzców poznaliśmy w poniedziałek (02.10.2023), a zadania mają być realizowane w 2024 roku.
23.09.2023 09:54
To już ostatni dzwonek!
Zakończenie głosowania na projekty w Budżecie Obywatelskim Piotrkowa Trybunalskiego coraz bliżej. Taką możliwość mieszkańcy miasta mają już tylko do poniedziałku (25.09.2023) i godziny 23:59. Przypominamy jakie pomysły piotrkowian zostały zakwalifikowane i mają szansę zostać zrealizowane w 2024 roku.
Przetarg na OZE. Decyzja należy do mieszkańców
Prawdopodobnie 50%, a nie 80 wynosić będzie dofinansowanie na instalację OZE w Piotrkowie. Oznacza to, że mieszkańcy będą musieli zapłacić więcej niż zakładano. Powód? Wysokość ofert przetargowych. Przewyższają one kwotę wynikającą z umowy z Urzędem Marszałkowskim.
Wyjątkowy projekt startuje w Piotrkowie. Każdy może się zgłosić
Projekt jest realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i nawiązuje do postaci Aleksandra Fredry. Uczestnicy, którzy zdecydują się na udział w nim, będą mieli za zadanie stworzyć od podstaw etiudę teatralną.
15 inwestycji do wyboru w budżecie obywatelskim
Poznaliśmy listę projektów, które powalczą o realizację w ramach tegorocznego głosowania budżetu obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się we wrześniu.
Będzie kolejny remont w centrum miasta
Szykuje się kolejny poważny remont drogi w ścisłym centrum Piotrkowa. Chodzi o ulicę Słowackiego na odcinku od placu Kościuszki do ulicy POW. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku kierowców czekają duże utrudnienia w ruchu.
Sukces młodych projektantów z „Krakówki”
Uczniowie z ZSP nr 6 w Piotrkowie zgarnęli najwyższe lokaty w Ogólnopolskim Konkursie Modowym im. Jagody Komorowskiej „Czarne na białym”. Paweł Kisiel zdobył Grand Prix. Natomiast na drugim miejscu uplasowała się Julia Trojanowska.
W Piotrkowie powstanie kolejny park handlowy?
Budowa kolejnego dużego parku handlowego planowana jest w Piotrkowie Trybunalskim. Aktualnie trwają prace projektowe. Inwestycję planuje spółka Rank Progress S.A. z Legnicy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat