W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Piotrkowa Trybunalskiego mieszkańcy miasta mieli okazję zagłosować na projekty, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane. Głosowanie odbyło się w dniach 9–23 września 2024 r., a łączna liczba oddanych głosów przekroczyła 29 tysięcy. W tym roku, podobnie jak w poprzednich edycjach, propozycje były podzielone na kilka kategorii, w tym projekty ogólnomiejskie, rejonowe, oświatowe oraz projekty inwestycyjne na terenach rodzinnych ogrodów działkowych. Ostateczne wyniki głosowania, po weryfikacji przez urzędników, wyłoniły projekty, które zostaną zrealizowane w 2025 roku.
Mieszkańcy regionu w głosowaniu podjęli decyzję, które projekty będą realizowane w ich okolicy. To aż 152 zadania o łącznej wartości 8 milionów złotych.
Do poniedziałku (23.09.2024) trwa głosowanie na nowe projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, a w tym samym czasie realizowane są pomysły poprzednich lat. Jednym z nich jest tężnia solankowa przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło projekt, który jest częścią zapowiadanej reformy szpitalnictwa. Zakłada on m.in. zmianę zasad kwalifikowania szpitali do tzw. sieci i ich konsolidację. W przypadku profilu położnictwo i ginekologia do zakwalifikowania do sieci szpitali miałaby decydować minimalna liczba odebranych porodów. Jak twierdzą politycy koalicji rządowej nie w każdym szpitalu powiatowym musi być taki oddział, szczególnie tam, gdzie rodzi się mało dzieci. Czy porodówka w Piotrkowie jest zagrożona?
Przez trzy tygodnie piotrkowianie mogli zgłaszać swoje projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Do urzędu wpłynęło 29 prawidłowo złożonych wniosków, które teraz będą poddane ocenie. Ich weryfikacja potrwa do 30 sierpnia.
Do poniedziałku (13 maja) piotrkowianie mogą składać wnioski projektowe w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2025. Tegoroczna edycja umożliwia realizację inicjatyw w pięciu kategoriach.
22 kwietnia ruszyło przyjmowanie wniosków w ramach Budżetu Obywatelskiego 2025 w Piotrkowie Trybunalskim. Do dyspozycji mieszkańców jest ponad 3,3 mln zł. W tej edycji można zgłaszać projekty w pięciu kategoriach: rejonowe, ogólnomiejskie, oświatowe (przedszkola), oświatowe (szkoły) oraz rodzinne ogrody działkowe.
Mistrzowie Pythona jest to projekt czwórki przyjaciół, uczniów 1LO w Piotrkowie Trybunalskim, realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jest przeznaczony dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, których ma wprowadzić w fascynujący świat programowania.
Kolejny fragment ul. Modrzewskiego w Piotrkowie przejedzie kompleksową przebudowę. W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta trwa postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy, który wykona niezbędną dokumentację projektową odcinka od ul. Źródlanej do ul. Zamenhofa.
W ostatnich czterech latach wykorzystanie przez PGE środków z programów pomocowych wzrosło ponad trzykrotnie. W latach 2020-2023 łącznie umowy o dofinansowanie projektów w skali Grupy PGE wyniosły blisko 1,6 mld zł.