Advertisement

Artykuły do tagu: Autobusy

Nowe elektryczne autobusy wyjechały na piotrkowskie ulice
Od środy (27.09) pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego mogą podróżować bezemisyjnymi pojazdami. Na piotrkowskie ulice wyjechało siedem elektrycznych autobusów.
Duże zmiany dla pasażerów MZK w Piotrkowie
Bardzo duże zmiany dla pasażerów piotrkowskich "emzetek". Od 1 września wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy dla wszystkich linii autobusowych.
Pętla już gotowa. Czeka na
Zgodnie z planem zakończył się remont pętli autobusowej przy ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, polegający na zdarciu starej i ułożeniu nowej nawierzchni zajezdni. Tym samym to miejsce jest już gotowe na przyjęcie autobusów elektrycznych.
Ładowarki naładują autobusy
Trwa montaż stacji ładowania autobusów elektrycznych. Ładowarki staną na pętli przy ul. Dmowskiego, przy pętli na ul. Słowackiego oraz w bazie MZK przy Krakowskim Przedmieściu. Stworzenie tej infrastruktury jest niezbędne do tego, aby można było w pełni korzystać z autobusów elektrycznych.
Instalują ładowarki do autobusów
Przy pętli autobusowej na ul. Dmowskiego w Piotrkowie Trybunalskim wybudowana została pierwsza w mieście stacja transformatorowa, do której niebawem zostanie podłączona stacja ładowania autobusów elektrycznych. Będzie można ładować tam "emzetki", korzystające z tej pętli. Kolejne takie instalacje staną na pętli przy ul. Słowackiego, a także na bazie MZK przy Krakowskim Przedmieściu.
Będą zmiany w rozkładach jazdy
Od najbliższego poniedziałku (1 maja) wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy linii 2, 4, 5, 6, 7 i 9, ulegną zmianie także trasy autobusów linii 6 i 9. Warto zapoznać się z nowym rozkładem jazdy, który zgodnie z zapowiedziami Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, będzie też wywieszony na przystankach oraz dostępny na stronie www.mzk.piotrkow.pl.
Świąteczny rozkład jazdy MZK
W czasie Świąt Wielkanocnych w rozkładzie jazdy kursowania piotrkowskich autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego pojawią się zmiany.
Powstaje stacja do ładowania autobusów elektrycznych
Wystartowała budowa stacji ładowania dla elektrycznych autobusów, które już niebawem wyruszą na ulice naszego miasta. Niezbędna infrastruktura stanie na zajezdni MZK oraz dwóch pętlach autobusowych.
Modernizacja dworca autobusowego już w kwietniu
Podpisano umowę na generalną modernizację budynku po dawnym dworcu PKS w Piotrkowie. To drugi etap tworzenia Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Prace mają ruszyć już w kwietniu.
94 kilometry i 55 przystanków. Nowa linia już działa
Kolejne dwie linie autobusowe zostały uruchomione przez Województwo Łódzkie, żeby skomunikować powiaty naszego regionu. W rozkładach pojawiło się połączenie Żytno - Piotrków Trybunalski, które będzie przebiegało m.in. przez miejscowości powiatu piotrkowskiego. Oprócz tego autobusy pojadą też na linii Łęczyca - Poddębice.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat