Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach przyjął w swoje szeregi przyszłych specjalistów. Uczniowie klas pierwszych - z opóźnieniem spowodowanym przez pandemię COVID-19 - złożyli uroczyste ślubowanie. Podopieczni placówki kształcą się, by za kilka lat zostać między innymi zawodowymi policjantami, weterynarzami czy leśnikami.
Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Proszeniu nawiązało współpracę z partnerami zagranicznymi w ramach projektu Empowering parents and families for active social inclusion and resilience” (Wsparcie rodziców i rodzin w celu integracji społecznej i pokonywaniu trudności).
Serdecznie zapraszamy 16 czerwca na Dni Otwarte do ZSCKU w Wolborzu. Wśród zaplanowanych atrakcji jest m.in. prezentacja oferty kształcenia, zajęcia i pokazy w ramach funkcjonowania THK, zajęcia otwarte w nowoczesnej ekopracowni, warsztaty hotelarstwa, kreatywne zajęcia w szkolnej bibliotece, atrakcje przygotowane przez wychowawców internatu.
W poniedziałek do nauki stacjonarnej w szkołach wracają uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy od końca października uczyli się zdalnie, a przez ostatnie dwa tygodnie w trybie hybrydowym, gdzie połowa uczniów uczy się stacjonarnie, a połowa zdalnie.
We wtorek (25 maja) wystartowały egzaminy ostatnich klas szkoły podstawowej. Na rozgrzewkę – język polski. Nasz reporter odwiedził dwie piotrkowskie szkoły.
Dla ponad 360 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,7 tys. szkół w kraju we wtorek pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpocznie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przeprowadzany będzie w reżimie sanitarnym.
Budynek, w którym mieści się dziś Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego imienia Andrzeja Frycza Modrzewskiego, powstał w XVIII wieku. Stanowił siedzibę biskupów kujawskich. Jednak pałac stał w Wolborzu wiele lat przed tym, zanim powstała w nim biskupia rezydencja.
Ponad 177 tys. maseczek trafiło do placówek oświatowych przed powrotem uczniów do szkół. Środki ochrony indywidualnej trafiły do 20 szkół publicznych, 41 placówek niepublicznych oraz szkoły muzycznej.
Budynek należący przed laty do rodu Rudowskich jest częścią Pasażu Rudowskiego. Obecnie stanowi siedzibę Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Jest bowiem wyposażony przez architektów w salę koncertową. Z daleka zwraca uwagę jego eklektyczny styl z neorenesansowymi elementami.
Wraz z ustępowaniem pandemii i powolnym powrotem do normalności także szkoły wkrótce powrócą do stacjonarnej edukacji. Z jednej strony uczniowie podkreślają radość z ponownego spotkania znajomych. Z drugiej wielu obawia się, że po długim okresie nauki zdalnej program ich przerośnie i nie poradzą sobie w tradycyjnych szkolnych realiach. O braku powodów do obaw przekonuje łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer, który zwrócił się z apelem do dyrektorów i nauczycieli o ułatwienie młodzieży powrotu do normalnej edukacji.