Advertisement

Uczniowie wracają do szkoły!

ePiotrkow Środa, 01 września 202146788
Zakończyły się wakacje i blisko 12 tys. uczniów piotrkowskich szkół rozpoczęło nowy rok szkolny. Kończy się także trwający - z krótkimi przerwami - od początku pandemii okres nauki zdalnej i młodzież od czwartku ponownie zasiądzie w szkolnych ławkach. My, 1 września odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 10 przy ul. Próchnika.

Ładuję galerię...

- Nastroje są doskonałe i wszyscy się bardzo cieszymy, że powracamy do nauki stacjonarnej. Jednocześnie pamiętamy o konieczności przestrzegania obostrzeń, aby w szkole było bezpiecznie - mówi Michał Czarczyk, dyrektor SP 10. 

 

Zadowolenie z ponownego spotkania kolegów i koleżanek z klasy wyrażali także spotkani przez nas uczniowie. Ich rodzice również byli optymistycznie nastawieni i podkreślali, że są spokojni o swoje dzieci, a sama placówka jest dobrze przygotowana do powrotu stacjonarnej edukacji. 

 

W odwiedzonej przez nas szkole w rozpoczynającym się roku szkolnym będzie funkcjonowało aż 19 klas, ale udało się ułożyć plan w taki sposób, że zajęcia odbywają się pomiędzy godziną 7:40, a 15:30. Niestety sytuacja nie wygląda tak dobrze we wszystkich piotrkowskich placówkach. We wszystkich szkołach funkcjonują natomiast różne obostrzenia. Posłuchajcie jakie zasady wprowadziła dyrekcja SP 10.

 

 

Dyrektor Czarczyk podkreślił jednocześnie, że szkoła pomimo pandemii, dalej starała się rozwijać i poszerzać swoją ofertę edukacyjną. - Już drugi rok będzie u nas działała klasa artystyczna prowadzona we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Nasze dzieciaki z klas pierwszych oraz drugich będą chodziły na zajęcia do MOK-u - przed lub po lekcjach. Są to dwa wyjścia po trzy godziny, więc naprawdę sporo i młodzież ma wtedy zajęcia muzyczne, plastyczne, taneczny czy teatralne - mówi. 

 

SP 10 od tego roku włączy się także w wojewódzki projekt "#Łódzkie gra w szachy", ale jak podkreśla Michał Czarczyk najważniejszy dal dobrego rozwoju młodzieży jest właśnie powrót do tej stacjonarnej edukacji i normalnego obcowania z rówieśnikami i nauczycielami. 

 

W murach wszystkich piotrkowskich szkół publicznych, edukację rozpoczęło w tym roku 11 tysięcy 550 uczniów, a w szkołach prowadzonych przez powiat piotrkowski jest ich 1242. Z kolei 1420 dzieci skorzysta z oferty samorządowych przedszkoli na terenie Piotrkowa.  


Zainteresował temat?

0

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

LenLeniaPogania ~LenLeniaPogania (Gość)01.09.2021 20:20

3-4 tygodnie pochodzicie i nauczyciele wymuszą zdalne nauczanie. Bo im tak wygodniej, lekcje krótsze i w ogóle.

29


xn. ~xn. (Gość)02.09.2021 06:46

Zdjęcie nr 13 bardzo na czasie. Kukiełka i te obrazki w tle....Czy miasto ostrzega przed najazdem innowierców?

10


lion92 ~lion92 (Gość)01.09.2021 17:26

Czemu nie ZSP6,II LO lub TPS? Tam macie bliżej... ????????

50


uczeń ~uczeń (Gość)01.09.2021 15:58

Jeszcze tylko 275 dni do końca roku szkolnego! Hurra!

50


AndrzejKoreczek ~AndrzejKoreczek (Gość)01.09.2021 15:00

Uczcie się uczcie bo nie ma kto mi podawać frytek w Mc.

23


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat