Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie wciąż prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu gazu do jakiego doszło w listopadzie minionego roku w jednym z domów mieszkalnych we Włodzimierzowie. Jednak znamy już opinię biegłego dotyczącą przyczyny wybuchu. Prawdopodobnie było nią ulatnianie się gazu z nieprawidłowo i niezgodnie z przepisami zainstalowanej instalacji gazowej.
W ubiegłym roku pojawiły się zatrważające informacje o tym, że staw w Wygodzie wysycha a w czerwcu 2020 wyglądał w zasadzie jak nieco większa kałuża. Tegoroczna wiosna przyniosła, wraz z podniesieniem się poziomu wody, także nadzieję.
Hotele spełniają wszelkie rygory sanitarne, są bezpiecznymi miejscami, należy więc je otworzyć na długi weekend majowy - uważa Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Dodał, że jeśli rząd nie otworzy hoteli na majówkę, Polacy wyjadą za granicę.
Starostwo Powiatowe przedłuża nabór do programu "Przepis na opiekę". Projekt zakłada wsparcie tych mieszkańców powiatu, którzy wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Uczestnicy programu będą mogli liczyć na domową opiekę pielęgniarską, dietetyczną i fizjoterapeutyczną.
W związku z przypadającym 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim - Oddział Muzeum w Polichnie, przygotowało wystawę pn.: „Katyń – pro memoria”. Ze względu na warunki epidemiologiczne ma ona postać ekspozycji planszowej, dostępnej do zwiedzania na wolnym powietrzu przy Placu Zamkowym 4, nieopodal siedziby Muzeum. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających od kwietnia 2021 roku
By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...
Adam Wdówka ma 20 lat i pochodzi z Opoczna. To wyjątkowy młody mężczyzna, posiadający wiele życiowych pasji, wśród których prym wiodą sport oraz muzyka. Uwielbia też realizować swoje marzenia. Niedawno udało mu się spełnić kolejne – wraz z grupą przyjaciół, na oczach kamer, udał się w podróż po Europie. Jej hasłem przewodnim był tytuł programu „Down the road”. Adam oraz jego nowi znajomi, mają bowiem zespół Downa. Przez kilka tygodni opiekował się nimi m.in. Przemek Kossakowski.
Samochód osobowy dachował na drodze krajowej nr 74 między Sulejowem a Jaksonkiem. Na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń.
Niewybuch został odnaleziony na jednej z posesji na terenie Przygłowa. Odkryli go nowi właściciele podczas prac porządkowych. Nieruchomość oraz okolicę zabezpieczają druhowie z lokalnej jednostki OSP, a na miejsce zostali wezwani saperzy z Tomaszowa.
1 kwietnia na terenie całego kraju rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zbierane są według stanu na 31.03.2021, godz. 24:00. Spis zakończy się 30 września.