Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu bełchatowskiego, który usłyszał m.in. zarzuty usiłowania rozboju. Agresor napadł na dwóch braci pracujących w lesie przy wycince drzew. Groził im i chciał wymusić by oddali mu pieniądze.
Do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło w poniedziałek po godzinie 8:00 na skrzyżowaniu ul Sienkiewicza i Piastowskiej. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.
Pojawiły się w Polsce w XVIII wieku za czasów Augusta Poniatowskiego, choć niektóre źródła podają, że już w XV a nawet w XII w pisano o ciastach przypominających babskie spódnice. To od nich wzięła się nazwa ciasta w tym kształcie – baba, babka, babeczka. Do ich przyrządzenia potrzeba było wielu jaj, masła i drożdży, a receptury na nie były pilnie strzeżone. I uwaga – nie każdy miał do nich dostęp. Początkowo znane były tylko kobietom! Na temat tego smacznego wypieku, dowiecie się więcej z tekstu Beaty Królikiewicz, autorki bloga "Niebo na talerzu".
Trener personalny z Piotrkowa, Artur Cichecki, na czas zamknięcia branży fitness znalazł nowe zajęcie. Gra w serialach paradokumentalnych. Mogliśmy go już zobaczyć w serialach "Kasta" i "Gliniarze", a teraz wziął udział w nagraniach do serialu "Lombard - życie pod zastaw". Jest też pomysłodawcą spontanicznych treningów w galeriach handlowych.
To już drugie Święta Wielkanocne, które spędzimy w cieniu pandemii koronawirusa. Wprowadzone ograniczenia w liczbie wiernych w kościołach i apele o ograniczenie spotkań rodzinnych i towarzyskich do niezbędnego minimum po raz kolejny sprawią, że będą to zupełnie inne święta. Jednak nie zmienia się ich znaczenie i symbolika, a także poprzedzający święta cykl liturgiczny.
Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.
Głośne wybuchy, słupy ognia i czarnego dymu - tak wyglądał pożar hal magazynowych przy ul. Glinianej w Piotrkowie, do którego doszło w sobotę (27.03) po godz. 21.00. Na miejscu pracowało kilkanaście jednostek straży pożarnej, miejsce zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.
O tym, że żyjemy w ciekawych czasach nie trzeba nikogo przekonywać. Przełomowe wydarzenia towarzyszą też bohaterom książek, które przygotowaliśmy na ten weekend. Jedna z książek zatytułowana jest zresztą „Ciekawe czasy”, a druga opowiada o zamachu terrorystycznym. Na szczęście fikcyjnym, ale mamy też coś dla miłośników literatury faktu. A konkretnie będą to fakty związane z II wojną światową.
Pandemia, wynikająca z niej praca zdalna, a także niższe ceny nieruchomości oraz coraz lepsza siatka komunikacyjna w kraju powodują, że nawet mieszkańcy wielkomiejskich ośrodków coraz częściej rozważają łączenie pracy w metropolii z życiem w mniejszym mieście, takim jak Piotrków czy jego okolice. Eksperci InDomo opowiedzieli nam o lokalnym rynku nieruchomości i o tym jak dobrze wybrać swoje "cztery kąty".
Białoruskie flagi na piotrkowskim Archiwum. 25 marca, w rocznicę proklamowania swojego niepodległego państwa - Białoruskiej Republiki Ludowej, społeczeństwo białoruskie, a zwłaszcza środowiska niezależnej opozycji demokratycznej obchodzą Dzień Wolności Białorusi. Wsparcie okazało im między innymi Archiwum Państwowe w Piotrkowie wraz ze swym oddziałem w Tomaszowie Mazowieckim.