Do udziału w ciekawej akcji promującej ekologię i czytelnictwo zachęcają w Aleksandrowie. 11 maja odbędzie się tam akcja "Drzewko za czytanie".
Już 3 września o godz. 16:30 w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim wspólne czytanie fragmentów „Ballad i romansów”. Wszyscy chętni, którzy przyjdą z własnymi egzemplarzami, otrzymają pamiątkowy stempel akcji. Z kolei już o 17:00 w ramach akcji Narodowe Czytanie odbędzie się koncert zespołu Zelowskie Dzwonki.
O tym, że żyjemy w ciekawych czasach nie trzeba nikogo przekonywać. Przełomowe wydarzenia towarzyszą też bohaterom książek, które przygotowaliśmy na ten weekend. Jedna z książek zatytułowana jest zresztą „Ciekawe czasy”, a druga opowiada o zamachu terrorystycznym. Na szczęście fikcyjnym, ale mamy też coś dla miłośników literatury faktu. A konkretnie będą to fakty związane z II wojną światową.
Wieczorne czytanie to jedna z takich chwil, które możesz w stu procentach poświęcić swojemu dziecku. Wspólna lektura buduje relacje i wpływa na rozwój dziecka. Dlatego warto czytać swoim dzieciom już od urodzenia.
Drodzy rodzice! Zapiszcie swoje dzieci do biblioteki, odbierzcie wspólnie wyprawkę czytelniczą i propagujcie z nami czytanie od najmłodszych lat! – zachęca kierownik Gminnej Bibliotece Publicznej w Woli Krzysztoporskiej Joanna Filipek.
Grupa Balonowe Animacje, pod artystycznym przywództwem Pawła Robaszka, zakończyła w mediatece przestrzenną instalację na motywach „Balladyny”. To pierwszy akord Narodowego Czytania 2020 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Książki romanse praktycznie od zawsze uważane są za literaturę kobiecą. Nie ma racji jednak każdy, kto twierdzi, że z tego powodu są to książki mniej wartościowe - przeżywanie emocji, wzruszeń, śledzenie losów zakochanych - nierzadko tragicznie - ludzi to coś, co zawsze silnie działało na wyobraźnię człowieka. Czytanie to hobby bardzo rozwijające, bo angażujące sporą część mózgu. Inaczej niż w przypadku oglądania telewizji - czytanie nie rozleniwia, dlatego zawsze będzie wartościową rozrywką, którą warto praktykować na co dzień. Nawet kilka stron książki dziennie potrafi zmienić wiele w funkcjonowaniu mózgu, bo zawsze warto jest wyrabiać w sobie jak najlepsze nawyki.
Ogólnopolska konferencja biblioterapeutyczna „Czytanie bawi, uczy, leczy” odbyła się we wtorek 15 października w piotrkowskiej mediatece.
Dzień Głośnego Czytania Biblii odbył się w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia. To już piąta edycja akcji organizowanej wspólnie przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Idei ku Demokracji.
Piotrków Trybunalski także wziął udział w akcji „Narodowe czytanie”. W sobotę w Mediatece 800-lecia od godziny 15.00 mieszkańcy czytali osiem polskich nowel. Oprócz tego, nie zabrakło także wielu innych atrakcji. Mieszkańcy m. in mogli spotkać się z pisarką Anną Ciarkowską.