Advertisement

Artykuły do tagu: pożar

W lasach sucho. Bardzo wysokie ryzyko pożaru
W lasach w całym kraju obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Tak wynika z mapy Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu Instytutu Badawczego Leśnictwa.
Ćwiczenia na terminalu paliw w Piotrkowie
Strażacy z Piotrkowa i powiatu odbyli ćwiczenia taktyczno-bojowe na terenie terminalu paliw, który znajduje się przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie. To nowy obiekt, dlatego odbycie takich ćwiczeń było niezbędne.
Co z drabiną piotrkowskich strażaków?
Cztery miesiące temu wycofano z użytkowania czterdziestometrowe drabiny mechaniczne firmy Rosenbauer. Powodem takiej decyzji była awaria na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Drabina złamała się podczas testów. Takim samym sprzętem dysponują PSP w Piotrkowie.
Druhowie otrzymają dofinansowania na sprzęt
Kilkadziesiąt jednostek OSP z naszego regionu otrzyma pieniądze na doposażenie swoich strażnic. Umowy w tej sprawie zostały podpisane w środę (24.05.2023) w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Dodatkowy sprzęt dzięki dofinansowaniom będą mogli zakupić także druhowie z powiatu piotrkowskiego.
24.05.2023 11:47
Śmierć w pożarze
Tragiczny pożar na ulicy Kwiatowej w Piotrkowie. Zginął 61-letni mężczyzna.
17.05.2023 20:16
Wypadek w Poniatowie
Do zderzenia samochodu ciężarowego i osobówki doszło w środę wieczorem w Poniatowie w gminie Sulejów. Jedna osoba odniosła obrażenia.
Świętowali i odznaczali
W gminie Czarnocin świętowali Dzień Strażaka. Wydarzenie, które podkreśliło rolę druhów w społeczeństwie odbyło się dzięki współpracy wójta gminy Czarnocin Romana Miksy z Zarządem Gminnym OSP RP w Czarnocinie z prezesem Donatem Burdą na czele. Tradycyjnie, strażackie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która została odprawiona w intencji strażaków w kościele parafialnym w Czarnocinie. Następnie uczestnicy zebrali się na skwerku przed muralem, gdzie kontynuowano oficjalną część gminnych obchodów.
Uczcili wielkie strażackie święto
Gminny Dzień Strażaka połączony z jubileuszem 50-lecia Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej i nadaniem jej sztandaru odbył się w Gomulinie w niedzielę (07.05.2023). Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, następnie druhowie przemaszerowali w kierunku strażnicy, na placu której zorganizowano część oficjalną.
Strażacy podsumowali rok
W ilu akcjach brali udział strażacy, jakie środki przeznaczyła gmina na ich działalność, jakie są plany na przyszłość? Odpowiedzi na te pytania można było poznać podczas posiedzenia Zarządu Gminnego ZOSP RP OSP Wola Krzysztoporska. Spotkanie odbyło się w Rokszycach, a poprzedziło je spotkanie sprawozdawcze w poszczególnych jednostkach.
Pod Wolborzem spalił się autobus
Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w niedzielny wieczór pod Wolborzem. Na drodze w kierunku Komornik spalił się dwupoziomowy autobus.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat