Artykuły do tagu: Białoru¶

„Stan wyj±tkowo nieludzki”. Happening w Rynku Trybunalskim
„Stan wyj±tkowo nieludzki” - pod takim hasłem w 25 miastach w całej Polsce odbyły się happeningi zwi±zane z kryzysem humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy. Wsparcie dla uchodĽców wyraziła także grupa kilkunastu piotrkowian.
Okaż± wsparcie imigrantom
Ogólnopolska akcja zawita także do Piotrkowa Trybunalskiego. We wtorek (5.10.2021) o 18.00 w Rynku Trybunalskim manifestować będ± przeciwnicy działań podejmowanych przez polski rz±d w zwi±zku z kryzysem na granicy z Białorusi±.
Dlaczego flagi zawisły na budynku piotrkowskiej synagogi?
Białoruskie flagi na piotrkowskim Archiwum. 25 marca, w rocznicę proklamowania swojego niepodległego państwa - Białoruskiej Republiki Ludowej, społeczeństwo białoruskie, a zwłaszcza ¶rodowiska niezależnej opozycji demokratycznej obchodz± Dzień Wolno¶ci Białorusi. Wsparcie okazało im między innymi Archiwum Państwowe w Piotrkowie wraz ze swym oddziałem w Tomaszowie Mazowieckim.
Polacy z Białorusi przyjechali do Piotrkowa
Piotrkowianie już od jakiego¶ czasu próbowali pomóc Polakom, którzy mieszkali na Białorusi i nie mieli możliwo¶ci, aby wrócić do kraju. W tym celu organizowano zbiórki pieniędzy, by opłacić im m.in. autokar. Wspólne starania przyniosły oczekiwane efekty i w sobotę na dziedzińcu Miejskiego O¶rodka Kultury można było posłuchać występu przygotowanego wła¶nie przez Polaków, którzy przyjechali ze wschodu.
Znów pomog± Polakom z Białorusi
Na kolejny koncert charytatywny „Wschód – Zachód” zaprasza w niedzielę Miejski O¶rodek Kultury. Podczas wydarzenia znów zbierane będ± pieni±dze na rzecz Polaków z Białorusi.
Muzycznie i charytatywnie w piotrkowskim MOK-u
Można było posłuchać muzyki, ale także wzi±ć udział w licytacji w szczytnym celu. W niedzielny wieczór w sali widowiskowej Miejskiego O¶rodka Kultury w Piotrkowie odbył się koncert charytatywny.
Piotrkowianie pomagaj± Polakom z Białorusi
"Wschód - Zachód" to koncert charytatywny organizowany, by wesprzeć Polaków mieszkaj±cych na Białorusi. Nasi rodacy od wielu lat chc± odwiedzić swój kraj, jednak ze względów finansowych nie maj± takiej możliwo¶ci. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Miejskiego O¶rodka Kultury w Piotrkowie.
Piotrkowska Grupa Rowerowa na Białorusi
Choć tytuł mógłby na to wskazywać, to nie będzie opowie¶ć o mocno znacjonalizowanym rolnictwie naszego wschodniego s±siada. Nie będzie też o polityce i Łukaszence. Choć o polityce może jednak trochę będzie – polityce życiowych wyborów, która to grupie piotrkowian – zamiast nerwowego oczekiwania na doniesienia o kolejnym “upadku” biura podróży – kazała wzi±ć wakacyjny los w swoje ręce, a wła¶ciwie... nogi.
Członkowie Piotrkowskiej Grupy Rowerowej wybrali się w kolejn± zagraniczn± podróż. Wczoraj sze¶ciu rowerzystów wyruszyło na Białoru¶.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat