Advertisement

Artykuły do tagu: Białoru¶

Piotrków zrywa współpracę z Kostrom± i Mołodecznem
Władze Piotrkowa Trybunalskiego chc± zerwać partnersk± współpracę z rosyjsk± Kostrom± i białoruskim Mołodecznem. Ostateczn± decyzję w tej sprawie musz± jeszcze podj±ć miejscy radni.
„Stan wyj±tkowo nieludzki”. Happening w Rynku Trybunalskim
„Stan wyj±tkowo nieludzki” - pod takim hasłem w 25 miastach w całej Polsce odbyły się happeningi zwi±zane z kryzysem humanitarnym na polsko-białoruskiej granicy. Wsparcie dla uchodĽców wyraziła także grupa kilkunastu piotrkowian.
Okaż± wsparcie imigrantom
Ogólnopolska akcja zawita także do Piotrkowa Trybunalskiego. We wtorek (5.10.2021) o 18.00 w Rynku Trybunalskim manifestować będ± przeciwnicy działań podejmowanych przez polski rz±d w zwi±zku z kryzysem na granicy z Białorusi±.
Dlaczego flagi zawisły na budynku piotrkowskiej synagogi?
Białoruskie flagi na piotrkowskim Archiwum. 25 marca, w rocznicę proklamowania swojego niepodległego państwa - Białoruskiej Republiki Ludowej, społeczeństwo białoruskie, a zwłaszcza ¶rodowiska niezależnej opozycji demokratycznej obchodz± Dzień Wolno¶ci Białorusi. Wsparcie okazało im między innymi Archiwum Państwowe w Piotrkowie wraz ze swym oddziałem w Tomaszowie Mazowieckim.
Polacy z Białorusi przyjechali do Piotrkowa
Piotrkowianie już od jakiego¶ czasu próbowali pomóc Polakom, którzy mieszkali na Białorusi i nie mieli możliwo¶ci, aby wrócić do kraju. W tym celu organizowano zbiórki pieniędzy, by opłacić im m.in. autokar. Wspólne starania przyniosły oczekiwane efekty i w sobotę na dziedzińcu Miejskiego O¶rodka Kultury można było posłuchać występu przygotowanego wła¶nie przez Polaków, którzy przyjechali ze wschodu.
Znów pomog± Polakom z Białorusi
Na kolejny koncert charytatywny „Wschód – Zachód” zaprasza w niedzielę Miejski O¶rodek Kultury. Podczas wydarzenia znów zbierane będ± pieni±dze na rzecz Polaków z Białorusi.
Muzycznie i charytatywnie w piotrkowskim MOK-u
Można było posłuchać muzyki, ale także wzi±ć udział w licytacji w szczytnym celu. W niedzielny wieczór w sali widowiskowej Miejskiego O¶rodka Kultury w Piotrkowie odbył się koncert charytatywny.
Piotrkowianie pomagaj± Polakom z Białorusi
"Wschód - Zachód" to koncert charytatywny organizowany, by wesprzeć Polaków mieszkaj±cych na Białorusi. Nasi rodacy od wielu lat chc± odwiedzić swój kraj, jednak ze względów finansowych nie maj± takiej możliwo¶ci. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Miejskiego O¶rodka Kultury w Piotrkowie.
Piotrkowska Grupa Rowerowa na Białorusi
Choć tytuł mógłby na to wskazywać, to nie będzie opowie¶ć o mocno znacjonalizowanym rolnictwie naszego wschodniego s±siada. Nie będzie też o polityce i Łukaszence. Choć o polityce może jednak trochę będzie – polityce życiowych wyborów, która to grupie piotrkowian – zamiast nerwowego oczekiwania na doniesienia o kolejnym “upadku” biura podróży – kazała wzi±ć wakacyjny los w swoje ręce, a wła¶ciwie... nogi.
Członkowie Piotrkowskiej Grupy Rowerowej wybrali się w kolejn± zagraniczn± podróż. Wczoraj sze¶ciu rowerzystów wyruszyło na Białoru¶.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat