Reklama

Darmowa opieka medyczna w domu dla mieszkańców powiatu

Powiat PiotrkowskiRegion Poniedziałek, 12 kwietnia 202124911
Starostwo Powiatowe przedłuża nabór do programu "Przepis na opiekę". Projekt zakłada wsparcie tych mieszkańców powiatu, którzy wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Uczestnicy programu będą mogli liczyć na domową opiekę pielęgniarską, dietetyczną i fizjoterapeutyczną.
fot. pixabay.com / suyizailushang

w ramach programu "Przepis na opiekę" wsparcie przez kolejnych 12 miesięcy otrzyma 30 uczestniczących w projekcie osób . W tym gronie mogą znaleźć się mieszkańcy, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożliwością wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego.

 

Opieka długoterminowa, realizowana również w weekendy i w godzinach popołudniowych oraz wieczornych, obejmować będzie pomoc pielęgniarki, dietetyka i fizjoterapeuty w następującym zakresie:

  • długoterminową pielęgniarską opieką domową - 4 wizyty w tygodniu, każda wizyta będzie trwała ok. 2 godz.
  • opiekę dietetyka w zakresie diety osoby niesamodzielnej - średnio 1 wizyta w miesiącu, każda wizyta będzie trwała ok. 1 godz.
  • zabiegi rehabilitacyjne, w tym opieka rehabilitacyjna, zapobieganie odleżynom, przykurczom - średnio 4 wizyty w miesiącu, każda wizyta będzie trwała ok. 1 godz.

Ponadto każdy z uczestników, na okres 12 miesięcy, otrzyma teleopaskę medyczną umożliwiającą monitorowanie czynności życiowych (m.in. tętno, temperaturę), jak również kontakt ze służbami medycznymi, a także nadzór ze strony telecentrum.

 

Wnioski można składać do środy (14 kwietnia). Szczegółowe informacje dotyczące programu i samego naboru znajdziecie TUTAJ.


Zainteresował temat?

1

2


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kazik ~Kazik (Gość)12.04.2021 19:38

Nie uprawiajcie propagandy medialnej według was wszystko wygląda pięknie ale w mediach a nie w realu

70


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat