Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy i którzy zgłoszą się z problemem zdrowotnym do lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej, czy szpitala otrzymają adekwatną pomoc medyczną na takich samych zasadach jak polski pacjent. Za leczenie zapłaci NFZ z budżetu państwa.
Konsultacja telefoniczna z lekarzem stała się poniekąd koniecznością w trudnych początkach pandemii koronawirusa w Polsce. Mimo pojawiających się czasem wątpliwości, pacjenci szybko dostrzegli liczne korzyści płynące z takiej formy kontaktu, dlatego też obecnie chętnie wybierają opcję rozmowy przez telefon zamiast tradycyjnego spotkania w gabinecie. To wygoda, oszczędność czasu, a nierzadko także i pieniędzy. Czego spodziewać się po takiej rozmowie? Jak się do niej przygotować? Czy telemedycyna ma jakieś ograniczenia?
28 stycznia, w wielu 103 lat zmarła Tusnelda Zacierka - wychowawca wielu pokoleń medyków i wieloletnia ordynator oddziału wewnętrznego piotrkowskiego szpitala, założycielka pierwszej w województwie łódzkim poradni przeciwcukrzycowej a także twórczyni jednej z pionierskich w kraju sal intensywnej terapii. Za pomoc Armii Krajowej skazana na pobyt w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck.
Urzędnicy z sulejowskiego magistratu przypominają, że mieszkańcy całej gminy mogą bezpłatnie skorzystać z konsultacji stomatologicznych. Na dzieci dentysta czeka we Włodzimierzowie, a na dorosłych w Sulejowie przy ul. Targowej. Warto wcześniej umówić się na wizytę.
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie prowadzi dwa śledztwa przeciwko urzędowym lekarzom weterynarii, których podejrzewa się o wystawianie fałszywych świadectw zdrowia trzody chlewnej w zamian za korzyści majątkowe.
Pojawia się coraz więcej przypadków wariantu delta koronawirusa w Polsce, jednak nadal jest to wariant mniejszościowy – kilka procent w skali poszczególnych województw – powiedział PAP wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie prof. Krzysztof Pyrć.
Hodowcy gęsi i gołębi z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego muszą dostosować się do nowych przepisów. W celu walki z wirusem ptasiej grypy, przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej Piotrkowie, wydali dwa rozporządzenia, w których wskazują m. in. jakie działania powinny podjąć osoby zajmujące się tymi zwierzętami.
Prawie 200 zaświadczeń potrzebnych do otrzymania zatrudnienia za granicą pobrali lekarze w okręgowych izbach lekarskich w pierwszym kwartale tego roku. To rekord – mówi PAP prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) prof. Andrzej Matyja.
Starostwo Powiatowe przedłuża nabór do programu "Przepis na opiekę". Projekt zakłada wsparcie tych mieszkańców powiatu, którzy wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Uczestnicy programu będą mogli liczyć na domową opiekę pielęgniarską, dietetyczną i fizjoterapeutyczną.
Chcemy czasowo znieść limity przyjęć do wszystkich specjalistów; rozwiązanie miałoby obowiązywać od kwietnia, co najmniej do końca roku – zapowiedział w rozmowie z PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.