Do Leśnego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Nadleśnictwa Piotrków, trafił dorosły bocian czarny. Zwierzę było w złym stanie, zagrażającym jego życiu. Jednak dzięki myśliwym Andrzejowi Rusinowi i Pawłowi Pawelcowi z piotrkowskiego Koła Łowieckiego "Odyniec", którzy 20 kwietnia przywieźli ptaka do Ośrodka, jego stan zdrowia poprawia się z dnia na dzień.
Trwa projektowanie nowego budynku przedszkola w Sulejowie. W tej sprawie miejscy urzędnicy poprosili o opinię mieszkańców. W sulejowskim magistracie, przedstawiciele gminy przekazali następnie wykonawcy sugestie i uwagi, które zostaną uwzględnione w koncepcji branżowej obiektu. Propozycje sulejowian, takie jak większa powierzchnia na zieleń, również zostały przekazane projektantowi. Nowe przedszkole pasywne, które powstanie przy ulicy Opoczyńskiej będzie przede wszystkim bezpieczne, funkcjonalne oraz energooszczędne.
Do dużego pożaru doszło w piątek (23 kwietnia) po południu w Lubiaszowie, w gminie Wolbórz. Płonął tam budynek mieszkalny. Według wstępnej oceny strażaków, obiekt nie będzie się nadawał do zamieszkania.
Kończy się kolejny etap rozbudowy gazociągu na terenie gminy Moszczenica. Do tej pory zgazyfikowano dwie miejscowości - Michałów i Jarosty Duże. Polska Spółka Gazownictwa planuje budowę kolejnych odcinków gazociągu.
Na tę chwilę przedłużyliśmy obostrzenia z dwoma wyjątkami, ale jeśli będziemy myśleli o ich luzowaniu, to regionalizacja jest wręcz pewna, bo sytuacja epidemiczna różni się w poszczególnych województwach - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę (11.04) wieczorem w miejscowości Czerno w gminie Gorzkowice. Na DK91 pojazd uderzył w dzika, który wybiegł na drogę. W tył auta uderzył następnie kolejny samochód.
Samochód osobowy dachował na drodze krajowej nr 74 między Sulejowem a Jaksonkiem. Na szczęście kierowca nie odniósł poważnych obrażeń.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który chwilę wcześniej ukradł paliwo na jednej ze stacji w gminie Rozprza. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
Pojawiły się w Polsce w XVIII wieku za czasów Augusta Poniatowskiego, choć niektóre źródła podają, że już w XV a nawet w XII w pisano o ciastach przypominających babskie spódnice. To od nich wzięła się nazwa ciasta w tym kształcie – baba, babka, babeczka. Do ich przyrządzenia potrzeba było wielu jaj, masła i drożdży, a receptury na nie były pilnie strzeżone. I uwaga – nie każdy miał do nich dostęp. Początkowo znane były tylko kobietom! Na temat tego smacznego wypieku, dowiecie się więcej z tekstu Beaty Królikiewicz, autorki bloga "Niebo na talerzu".
Niektórzy wierni w całej Polsce decydują się dzisiaj na wzięcie udziału w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych. Ich ideą jest rozważanie tajemnic wiary podczas samotnej, długiej, nocnej wędrówki. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, formuła wydarzenia jest nieco odmienna od dotychczasowych.