Tym razem prezentujemy zestaw trzech książek trzymających w napięciu. Pierwsza z propozycji to coś z gatunku political-fiction z elementami kryminału. Bo czy zastanawialiście się, jak przebiegałoby śledztwo, gdyby nadal trwała pandemia? A do tego rządy zamieniałyby się w mordercze reżimy? Druga z propozycji to fascynujący i wciągający thriller psychologiczny. A do tego zestawu dorzucamy jeszcze powieść obyczajową.
Od początku roku wzrosło zaangażowanie żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej w działania ograniczające skutki pandemii Covid-19. Skala tych zadań podyktowana jest wzrostem zachorowań na koronawirusa oraz potrzebami wsparcia podmiotów medycznych, organizacji pomocowych i samorządów.
Przeciwko COVID-19 zaszczepił się co drugi Polak. To jednak wciąż za mało, dlatego liczba zgonów nieustannie rośnie. Aby zapobiec transmisji koronawirusa i uchronić osoby, które mogłyby najbardziej ucierpieć wskutek zakażenia, konieczne jest zaszczepienie większości społeczeństwa.
W czasach pandemii COVID-19, kiedy dzienna liczba zgonów jest wyższa niż przed pojawieniem się wirusa SARS-CoV-2, osoby zajmujące się tzw. branżą funeralną, czyli pogrzebami i związanymi z tym formalnościami mają pełne ręce roboty. Mogłoby się wydawać, że właściciele zakładów pogrzebowych jedynie zacierają ręce i liczą zyski. Okazuje się jednak, że w dobie koronawirusa, także oni muszą dostosować się do nowych, często bardzo rygorystycznych przepisów dotyczących pochówku. Problem nie jest obcy także piotrkowskim przedsiębiorcom, którzy pomagają rodzinom w zorganizowaniu ostatniej drogi bliskiej osoby.
Sytuacja epidemiczna w Łódzkiem jest nadal zła, ale widzimy symptomy poprawy w porównaniu z poprzednimi tygodniami - przekazał w środę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Do szpitali w regionie trafia dziennie od 10 do 20 chorych na COVID-19, trzy tygodnie temu było ich 40-50.
Rosnąca liczba zachorowań i zgonów na covid-19 spowodowała, że policja wzmożyła kontrole osób, które nie noszą maseczek. Funkcjonariusze przypominają, że pandemia trwa.
Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron; będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień. Rozważamy też wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
• PepsiCo, Fundacja PepsiCo i Polski Czerwony Krzyż zajmą się problemem braku bezpieczeństwa żywnościowego w społecznościach najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19.
• Na program Fundacja PepsiCo przeznaczy 230 tys. dolarów amerykańskich co zapewni około 180 tys. posiłków potrzebującym – dzieciom, seniorom, osobom samotnym oraz rodzinom wielodzietnym.
• Program jest częścią globalnego zobowiązania PepsiCo Food For Good, którego celem jest zwiększanie bezpieczeństwa żywnościowego w społecznościach, w których działa firma.
Od dwóch lat walczą z pandemią i robią wszystko, żeby minimalizować jej skutki. Dbają o nasze zdrowie narażając swoje. Prawie 200 osób zostało nagrodzonych za zasługi w czasie walki z pandemią medalami Prezydenta RP.
W niezaszczepionym, w sposób dostateczny, społeczeństwie rosyjskim każdego dnia na COVID-19 umiera 800 osób. U zaszczepionych Brytyjczyków, przy porównywalnej liczbie zachorowań, zgonów jest siedem razy mniej - powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut.