Advertisement

Artykuły do tagu: marsz

Święto Niepodległości w wyjątkowej scenerii [ZDJĘCIA]
Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości władze Piotrkowa postanowiły nieco zmienić coroczny schemat. W tym roku uroczystości zorganizowano po zmroku, a całość zwieńczył Marsz Niepodległości.
W Piotrkowie świętujemy po południu
Ten weekend upłynie w całej Polsce pod znakiem obchodów związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. W tym roku wiele działo się będzie także w Piotrkowie. Sprawdźcie program uroczystości.
Włączyli się w Marsz Różowej Wstążki
Gmina Gorzkowice od lat angażuje się w projekty promujące zdrowie. Nie inaczej było w przypadku włączenia się w Marsz Różowej Wstążki, który przeszedł ulicami gminy. To w związku z tym, że październik jest miesiącem świadomości raka piersi. W akcji licznie udział wzięli kierownicy i pracownicy urzędu gminy, radni, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach.
Mieszkańcy regionu na
Niektórzy wyjeżdżali w nocy, inni tuż nad ranem, by dotrzeć w niedzielę przed południem do centrum Warszawy. W sumie z naszego regionu pojechało ponad dwadzieścia autokarów. Wiele też osób docierało do stolicy na własną rękę.
Wyruszyli, aby pokonać siebie!
W asyście fajerwerków i przy gromkich brawach zgromadzonych widzów 20 śmiałków ruszyło na wyzwanie w klatce. Cel: przejście stu okrążeń, stu kilometrów. Wszystko po to, aby pokonać siebie!
Human Machine już w ten weekend. Będą utrudnienia w ruchu
Human Machine 100 km vol. 3 - The Cage już w ten weekend w centrum Piotrkowa. Zapraszamy do kibicowania zawodnikom, którzy będą zmagać się z wyjątkowym wyzwaniem. Do pokonania będzie 100 lub 50 kilometrów w centrum miasta.
W Poniatowie maszerowali po zdrowie
To była gorąca niedziela dla mieszkańców Poniatowa. Nie tylko za sprawą odnotowanych wczoraj wysokich temperatur. Przyczynił się do tego również piknik rekreacyjno-sportowy zorganizowany pod hasłem „Marsz po zdrowie w Poniatowie”.
Tak w Łódzkiem walczy się z suszą
- Dzięki tej inwestycji ponad pięćset hektarów użytków rolnych będzie zasilane w wodę. To modelowy, pierwszy w kraju przykład na to, jak w przyszłości będziemy chcieli rozwiązać problem suszy w całej Polsce – zachwycał się planami budowy zbiornika Okoń w gminie Galewice wiceminister Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Kto w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zdobył „Moce nadŁódzkie”?
Dziś podpisano umowy dotyczące dwóch ofert dofinansowanych z wojewódzkiego programu „Moce nadŁódzkie”, które zrealizowane zostaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwsza z nich to projekt „Dąb Papieski - żywy pomnik pamięci Jana Pawła II” zgłoszony przez OSP Przygłów. Drugą jest koncert patriotyczny organizowany w Wolborzu przez Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa z Piotrkowa Trybunalskiego.
Skorzystamy na
Transformacja energetyczna, to temat, który powraca - także w naszym regionie - niczym bumerang, z całkiem dużą częstotliwością. Samorządy z naszego regionu mogą współtworzyć ten proces. Na ten cel można zresztą pozyskać pieniądze. Pewne zainteresowanie tematem jest, choć władze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego chcą, by było większe.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat