Biegiem i na rowerze uczcili Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. W sobotę, 16 lipca, odbyła się druga edycja Łazowskiego Biegu Przełajowego i Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Uczestnicy wystartowali sprzed Skansenu Ziemi Łazowskiej. W tym samym miejscu zlokalizowana była również meta.
Polskie Termopile - tak historycy nazywają bitwę pod Górą Borowską, która rozegrała się w pierwszych dnia września 1939 roku. Była to jedna z największych bitew Kampanii Wrześniowej i kluczowy punkt obrony Wojska Polskiego w pierwszych dniach hitlerowskiej ofensywy.
Gminy powiatu piotrkowskiego otrzymają pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. Według jego założeń finansowe wsparcie ma pozwolić na bardziej prężny rozwój mniejszych samorządów. Listę tych z naszego regionu wraz z kwotami, jakie wpłyną na ich konto, przedstawił w czwartek w piotrkowskim biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości marszałek senior Antonii Macierewicz.
153. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę dotarła do celu. Około godziny 17:00 na jasnogórskich szczyt weszły trzy grupy, które w tym roku wyruszyły na pątniczy szlak.
Znany i ceniony muzyk, kompozytor, akordeonista, pedagog, kierownik Kapeli Ludowej "Tkacze" z Moszczenicy - Jan Łaski, który w ubiegłym roku dołączył do grona Kapituły plebiscytu "Zasłużony dla Powiatu Piotrkowskiego" będzie miał okazję, wraz dotychczasowymi laureatami, a także przewodniczącym Rady Powiatu Piotrkowskiego Bernardem Matyszewskim, dokonać wyboru kolejnego wyróżnionego.
Prace drogowe pomiędzy Czarnocinem a Tuszynem powoli dobiegają końca. Położona została już ostatnia warstwa nawierzchni na remontowanym ponad 4-kilometrowym odcinku tej drogi powiatowej.
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się druga w tym roku Piotrkowska Giełda Staroci. Jest to już XI edycja tego przedsięwzięcia, które Muzeum w Piotrkowie organizuje wspólnie z Piotrkowskim Klubem Kolekcjonera.
153. Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę w poniedziałkowy poranek wyruszyła spod Bazyliki Mniejszej pw. św. Jakuba. W drogę do Częstochowy wyruszyło około 400 pątników.
Krwiodawcy z naszego regionu po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Tym razem w niedzielę (10.07.2022) w Moszczenicy w ramach Akcji Krwiodawstwa i Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych oddali aż 29,25 l krwi. Tym samym przyczynili się do pomocy małej Idze.
Dożynkowy wieniec, zazwyczaj w kształcie korony, zdobiony kwiatami, orzechami, warzywami, jabłkami i owocami jarzębiny, symbolizującymi płodność a także kolorowymi wstążkami. Ile wieńców tyle pomysłów na ich wykonanie, w tym roku jednak w powiecie piotrkowskim będzie można wygrać nagrodę za przygotowanie tradycyjnego symbolu święta plonów. Do zdobycia bon nawet o wartości 900 zł!