Advertisement

Spuszczają wodę z Zalewu Sulejowskiego

Tomaszów Czwartek, 15 września 202210
W czwartek (15.09.2022) rozpoczęło się obniżanie poziomu wody w Zalewie Sulejowskim. Operacja będzie przeprowadzona, by poprawić jakość usług turystycznych w Smardzewicach (pow. tomaszowski). W ramach prac wykonany zostanie remont skarp tamtejszego mola i płyt betonowych zapory prawobrzeżnej, w tym również powierzchni znajdującej się obecnie pod lustrem wody.
zdjęcie ilustracyjne / archiwum zdjęcie ilustracyjne / archiwum

W ramach kilkudniowych działań planowane jest obniżenie poziomu wody do 164,9 m n.p.m., a to oznacza, że poziom wody w zbiorniku obniży się o 148 cm. W związku z tym pojemność zbiornika zmniejszy się o ok. 25 mln m3 wody.

Rozpoczęcie obniżania poziomu lustra wody w Zbiorniku Sulejowskim nastąpiło w czwartek (15.09.2022) rano. Docelowo inwestycja ma się zakończyć około poniedziałku. Istotną rolę w zakładanym procesie odgrywać będą warunki hydrometeorologiczne. Poziom wody będzie obniżany przy pomocy urządzeń upustowych tj. w pierwszej kolejności przez turbiny elektrowni a w przypadku gdyby niezbędny był większy wydatek – także przez spusty denne lub przelewy powierzchniowe - informuje Anna Truszczyńska z Wód Polskich.

Planowany cały zakres robót obejmuje teren nabrzeża w rejonie zapory, plaży, mola oraz ulicy Klonowej w Smardzewicach. W związku z prowadzonymi pracami wykonawca wprowadzi ograniczenia możliwości korzystania z tego terenu na czas ich trwania tj. do września 2023 roku.


Poziom wody zostanie uzupełniony w trakcie wiosennego spływu wód roztopowych opadowych i wód gruntowych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc138211 ~gosc138211 (Gość)15.09.2022 13:13

A kto na tym skorzysta? A kto... straci...? ;)
bo z mojej wiedzy Zalew jest dosyć duży i jedyny punkt turystyczny nie znajduje się wyłącznie w Smardzewicach ;)

111


gris ~gris (Gość)15.09.2022 21:38

Kilkudniowy remont... Polscy budowlańcy wchodzą na wyższy poziom
Zamiast spuszczać taką ilość wody, można by wylać ją na pola, łąki czy też do lasów. Może takie rozwiązanie pomogło by w utrzymaniu wilgotności gleby na jakiś czas

74


EM ~EM (Gość)16.09.2022 20:13

No super! A jak będzie mało prądu w zimę to powiedzą ze no można by elektrownia w Sulejowie ratować okolice ale nie ma wody żeby spuszczać na turbiny. No kto to zaplanował na akurat teraz. Co za kraj z kartonu!

01


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)16.09.2022 06:43

Dlaczego w Bronisławowie jest takie dziadostwo? Brzeg tak zarośnięty że już prawie nie ma tam tej pięknej wielkiej plaży.
Panie burmistrzu WSTYD!
Można było wykorzystać te sytuację.

70


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)15.09.2022 22:13

To co zwane wody polskie rozwiązać i pogonić do domów tylu pasożytów utrzymujemy naszym kosztem

72


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat