Spuszczają wodę z Zalewu Sulejowskiego

Tomaszów Czwartek, 15 września 202210
W czwartek (15.09.2022) rozpoczęło się obniżanie poziomu wody w Zalewie Sulejowskim. Operacja będzie przeprowadzona, by poprawić jakość usług turystycznych w Smardzewicach (pow. tomaszowski). W ramach prac wykonany zostanie remont skarp tamtejszego mola i płyt betonowych zapory prawobrzeżnej, w tym również powierzchni znajdującej się obecnie pod lustrem wody.
zdjęcie ilustracyjne / archiwum zdjęcie ilustracyjne / archiwum

W ramach kilkudniowych działań planowane jest obniżenie poziomu wody do 164,9 m n.p.m., a to oznacza, że poziom wody w zbiorniku obniży się o 148 cm. W związku z tym pojemność zbiornika zmniejszy się o ok. 25 mln m3 wody.

Rozpoczęcie obniżania poziomu lustra wody w Zbiorniku Sulejowskim nastąpiło w czwartek (15.09.2022) rano. Docelowo inwestycja ma się zakończyć około poniedziałku. Istotną rolę w zakładanym procesie odgrywać będą warunki hydrometeorologiczne. Poziom wody będzie obniżany przy pomocy urządzeń upustowych tj. w pierwszej kolejności przez turbiny elektrowni a w przypadku gdyby niezbędny był większy wydatek – także przez spusty denne lub przelewy powierzchniowe - informuje Anna Truszczyńska z Wód Polskich.

Planowany cały zakres robót obejmuje teren nabrzeża w rejonie zapory, plaży, mola oraz ulicy Klonowej w Smardzewicach. W związku z prowadzonymi pracami wykonawca wprowadzi ograniczenia możliwości korzystania z tego terenu na czas ich trwania tj. do września 2023 roku.


Poziom wody zostanie uzupełniony w trakcie wiosennego spływu wód roztopowych opadowych i wód gruntowych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc138211 ~gosc138211 (Gość)15.09.2022 13:13

A kto na tym skorzysta? A kto... straci...? ;)
bo z mojej wiedzy Zalew jest dosyć duży i jedyny punkt turystyczny nie znajduje się wyłącznie w Smardzewicach ;)

111


gris ~gris (Gość)15.09.2022 21:38

Kilkudniowy remont... Polscy budowlańcy wchodzą na wyższy poziom
Zamiast spuszczać taką ilość wody, można by wylać ją na pola, łąki czy też do lasów. Może takie rozwiązanie pomogło by w utrzymaniu wilgotności gleby na jakiś czas

74


EM ~EM (Gość)16.09.2022 20:13

No super! A jak będzie mało prądu w zimę to powiedzą ze no można by elektrownia w Sulejowie ratować okolice ale nie ma wody żeby spuszczać na turbiny. No kto to zaplanował na akurat teraz. Co za kraj z kartonu!

01


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)16.09.2022 06:43

Dlaczego w Bronisławowie jest takie dziadostwo? Brzeg tak zarośnięty że już prawie nie ma tam tej pięknej wielkiej plaży.
Panie burmistrzu WSTYD!
Można było wykorzystać te sytuację.

70


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)15.09.2022 22:13

To co zwane wody polskie rozwiązać i pogonić do domów tylu pasożytów utrzymujemy naszym kosztem

72


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat