Artykuły do tagu: Tor

Majówka w Piotrkowie z piknikiem historycznym
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na piknik historyczny połączony z żywą lekcją historii. Wydarzenie odbędzie się we wtorek (2 maja) na placu Pofranciszkańskim.
Odkrywamy znane i nieznane - Stawy Jana w Łodzi
Cieplejsze dni zachęcają do wypoczynku na łonie natury. Perspektywa ciepłego lata skłania nas do poszukiwania miejsc idealnych dla ochłody i kąpieli. Kto szuka odmiany od „Słoneczka” i raczej niskich w tym sezonie wód Zalewu Sulejowskiego, ten znajdzie równie ciekawy zbiornik na terenie Łodzi. Zachęcamy, by poznać bliżej miejsce nazywane Stawami Jana.
Odkrywamy znane i nieznane - Stare Miasto w Piotrkowie
Niewiele jest miast w Polsce, które mogą się pochwalić podobną starówką, jak Piotrków Trybunalski. Walory architektoniczne, zabudowa i historia dają znaczącą przewagę, a dowodem na prawdziwość takiego twierdzenia jest fakt, że gród nad Strawą był i jest chętnie wybierany przez filmowców. Na szczęście nie tylko, bo do Piotrkowa nadal przyjeżdża sporo turystów.
Archeologiczne odkrycie w Wolborzu
Trwające w Wolborzu badania archeologiczne pozwoliły odkryć zabudowę zamkową o powierzchni 1500 metrów kwadratowych. Prace od pół roku prowadzone są na prywatnych działkach mieszkańców, którzy wyrazili zgodę na wykopaliska.
Bez korzeni nie zakwitniesz. Konkurs dla młodych genealogów
Już po raz drugi Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe zapraszają młodych genealogów do konkursu pod hasłem „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Jego celem jest opracowanie drzewa genealogicznego. Konkurs adresowany jest uczniów klas IV-VII szkół podstawowych. Dzięki piotrkowskiemu archiwum, dołączyć do zabawy mogą także mieszkańcy naszego regionu.
Odkrywamy znane i nieznane - Klasztor Bernardynów w Piotrkowie
Bernardyni znani byli w Piotrkowie jeszcze przed powstaniem klasztoru, bowiem przybywali nad Strawę z klasztoru w Warcie. Dopiero w 1624 roku zapadła decyzja o wybudowaniu siedziby w Piotrkowie, mieście ważnym z politycznego punktu widzenia. Ziemie pod klasztor wykupił główny fundator – Florian Starczewski. Rok później zgodę na osiedlenie się zakonników wydał arcybiskup gnieźnieński.
Walencja stolicą szkolnictwa wyższego podczas V Międzynarodowego Spotkania Rektorów Universia
Spotkanie prawie 700 rektorów i przedstawicieli środowiska akademickiego z całego świata, odbędzie się w Walencji w dniach 8-10 maja. Dołączą do niego także osobistości ze świata polityki i biznesu. Na liście gości są między innymi Ignacio Cirac – hiszpański fizyk i laureat nagrody Księcia Asturii oraz Larry Summers – ekonomista, rektor i były sekretarz skarbu USA.
Odkrywamy znane i nieznane - Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ulokowane jest w jednym z najważniejszych w kraju zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera. Trafić tutaj łatwo, wystarczy dotrzeć na ul. Piotrkowską. Łódzka placówka jest zarazem największym w Europie i unikalnym w skali świata muzeum poświęconym włókiennictwu. Prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym, kulturalnym i edukacyjnym.
Odkrywamy znane i nieznane - Kościół cmentarny św. Marcina w Witowie
Drewniany kościół cmentarny w Witowie powstał w 1835 r. w stylu barokowym. Jeszcze kilka lat temu odprawiano w nim msze święte, jednak upływ czasu dał się mocno we znaki tej zabytkowej drewnianej konstrukcji. Obecnie podejmowane są działania, które mają uchronić konstrukcję i wyjątkowe wnętrza kościółka.
Terytorialsi szkolą się na poligonie
W marcu żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli szkolenie zintegrowane, które po raz pierwszy odbywa się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Dotychczas łódzcy Terytorialsi szkolili się na Ośrodkach Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie i Toruniu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat