Advertisement

Artykuły do tagu: żołnierze

Przyznano nagrody w konkursie o Żołnierzach Wyklętych
W Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie odbyło się podsumowanie etapu rejonowego konkursu "Żołnierze Wyklęci - niezłomni obrońcy Ojczyzny". Wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba nagrodził laureatów dyplomami oraz upominkami.
Terytorialsi szkolą się na poligonie
W marcu żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli szkolenie zintegrowane, które po raz pierwszy odbywa się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Dotychczas łódzcy Terytorialsi szkolili się na Ośrodkach Szkolenia Poligonowego w Wędrzynie i Toruniu.
Święto
Padający śnieg i niska temperatura nie przestraszyła kilkuset osób, które wzięły udział w niedzielnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Piotrkowie.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jakie uroczystości w Piotrkowie?
1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia odbędą się także w Piotrkowie, a zaplanowano je na najbliższą niedzielę.
Takiego wydarzenia w Piotrkowie jeszcze nie było (ZDJĘCIA)
Przysięga żołnierzy WOT odbyła się w sobotę, 28 stycznia w Piotrkowie Trybunalskim. Była to pierwsza w tym roku przysięga ochotników 9ŁBOT, a zarazem pierwsza tego typu uroczystość w trybunalskim grodzie.
Robią świece dla ukraińskich żołnierzy. Każdy może się przyłączyć do tej inicjatywy
Wspomagają walczących w Ukrainie. Ze zużytych puszek, świeczek i tektury wykonują świece tzw. okopowe, ratunkowe czy survivalowe. Służą one żołnierzom do ogrzania się, gotowania czy np. suszenia ubrań. Temperatura za oknem zaczyna spadać, idzie zima, więc teraz są one szczególnie potrzebne.
Trwa remont cmentarza wojennego
Prace remontowe na cmentarzu wojennym w Milejowie (gm. Rozprza) trwają od kilku dni pełną parą. To miejsce, dzięki renowacji, a także wymianie poszczególnych obiektów ma wkrótce zyskać zupełnie nowe oblicze. Władze gminy Rozprza podkreślają, że kultywowanie pamięci o poległych, leży w obowiązku wszystkich samorządów.
Terytorialsi szkolą się nad zalewem Sulejowskim 
Żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej po raz kolejny realizowali szkolenie na wodach Zalewu Sulejowskiego. Tym razem doskonalili nabyte umiejętności w prowadzeniu działań ofensywnych w środowisku leśnym i wodnym.
Święto Żołnierzy Wyklętych
Dla wielu są bohaterami, choć są też tacy, którzy uważają ich za bandytów. 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - żołnierzy, którzy w 1945 roku stawili opór władzy komunistycznej narzuconej Polsce przez ZSRR.
Odkrywamy znane i nieznane - Pomnik Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie
Pomnik upamiętniający Żołnierzy Wyklętych znajduje się przy ul. Roosevelta, na wlocie ulicy w rondo Żołnierzy Wyklętych. Ma formę obelisku - jest to głaz z zamocowaną na nim tablicą, obok którego znajdują się biało-czerwone flagi.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat